Boisko szkolne przy ulicy Oławskiej przejdzie gruntowny remont

0

Stara, popękana nawierzchnia asfaltowa zostanie wymieniona na poliuretanową, a pełnowymiarowemu boisku towarzyszyć będzie siłownia plenerowa, bieżnia, skocznia w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Obiekt doczeka się również nowego ogrodzenia, oświetlenia i małej architektury.


Chodzi o boisko szkolne przy ulicy Oławskiej, które kompleksowo zostanie przebudowane dzięki przyznanym środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wartość inwestycji wynosi 1,24 mln złotych. Gmina Brzeg otrzymała z resortu dofinansowanie w wysokości 406 tys. złotych. Jak zapowiadają władze miasta – realizacja zadania przewidziana jest w cyklu dwuletnim.

Przypomnijmy, że w sprawie remontu tego boiska interpelacje składali radni Robert Karlikowski i Mariusz Andruchowicz. Petycję również podpisali uczniowie, rodzice i dyrekcja szkoły.

– Cieszę się, że projekt otrzymał ministerialne dofinansowanie i obiekt sportowy przy ulicy Oławskiej zostanie przebudowany. Zależało mi na tym, aby boisko było pełnowymiarowe do gry w piłkę ręczną. Szkolna infrastruktura sportowa ulegnie znacznej poprawie i takie wiadomości cieszą najbardziej. Mam nadzieję, że kompleks będzie ogólnodostępny dla społeczności lokalnej – mówi Robert Karlikowski, wieloletni trener brzeskich szczypiornistów i miejski radny.

Boisko na Oławskiej (Kopiowanie)