Świetna jazda brzeskich kolarzy. Michał Jakimiuk na podium w Pszczynie

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

Podczas minionego weekendu (22-23.07.2017 r.) na Śląsku odbyły się dwa wyścigi kolarskie, które są kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych. W sobotę kolarze „Ziemi Brzeskiej” pojechali w Międzynarodowym Kryterium Fiata w Tychach, a dzień później rywalizowali w Międzynarodowym Kryterium Kolarskim w Pszczynie, które jednocześnie było X Memoriałem im. Kazimierza Gazdy.

W Tychach Michał Jakimiuk był szósty, a jego kolega klubowy – Kacper Grubiak – uplasował się na 10. miejscu. Pszczyński wyścig okazał się trudniejszy technicznie, ale Michał z pomocą Kacpra staną na podium zdobywając drugie miejsce w kategorii junior młodszy.

– W obu wyścigach udało się zdobyć punkty do Mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych. W Pszczynie były dość trudne zakręty, na których musieliśmy wchodzić na dużej prędkości, ale Kacper bardzo mi pomógł. Już na drugim okrążeniu zaatakował zawodnik TKK Pacific, ja oderwałem się od grupy, aby go doskoczyć i Kacper przeszedł na czoło grupy żeby powstrzymywać ataki. Dzięki naszej wspólnej pracy zająłem 2. miejsce i stanąłem na podium – tłumaczy nam Michał Jakimiuk.

Dodajmy, że Ksawier Listowski (LMGKK Ziemia Brzeska) wygrał w Tychach wyścig w kategorii 10-14 lat. W Pszczynie był w pierwszej dziesiątce. Jak poinformował nas trener brzeskiego klubu kolarskiego, Michał Jakimiuk i Kacper Grubiak przygotowują się do Górskich Mistrzostw Polski.

Każdy, kto chciałby wesprzeć finansowo młodych kolarzy może kontaktować się z trenerem Franciszkiem Moszumańskim telefonicznie pod numerem 514-764-305.

20314474_1512938968763078_1153947787_o (Kopiowanie)