Brzescy kolarze na trasie IV Memoriału im. Stanisława Szozdy. 7 medali dla zawodników „Ziemi Brzeskiej”

0

W niedzielę (10.09), w Prudniku odbyły się Mistrzostwa Śląska Szkółek Kolarskich w kryterium ulicznym. Zawody stanowiły jednocześnie IV Memoriał im. Stanisława Szozdy. Brzescy kolarze przywieźli z wyścigu aż 7 medali.


– Ksawier Listowski zajął 1. miejsce i wygrał swoją kategorię wiekową. Angelika Bednarz dojechała do mety na 5. pozycji, również medalowej. W kategorii gimnazjów świetnie pojechał Emanuel Drebschok zdobywając 2. miejsce. Tuż za nim dojechał Witwicki Patryk, a 5. był Wojdyła Bartosz – mówi Franciszek Moszumański. – Medal wywalczyła także Witkowska Gabriela i zajęła w swojej kategorii 2. miejsce. Dobry rezultat osiągnął również Michał Jarosz, dojeżdżając do mety jako szósty zawodnik. W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych na trzecim miejscu przyjechała Karolina Lisowska. Na siódmej pozycji uplasował się Cipirski Przemysław i naprawdę niewiele brakowało, abyśmy wywalczyli kolejny medal – dodaje trener kolarzy „Ziemi Brzeskiej”.

Na uwagę zasługuje postawa Emanuela Drebschoka, który wyścigiem w Prudniku zadebiutował na kolarskich trasach. Warto dodać, że młody zawodnik pojechał na rowerze górskim, a nie typowo wyścigowym. Jak podkreśla trener Moszumański – w niedalekiej przyszłości Emanuel będzie osiągał świetne wyniki w skali krajowej i międzynarodowej. Jeśli będzie kontynuował treningi, to jego talent szybko się rozwinie.

Przypomnijmy, że w sobotę (9 września) podczas Ogólnopolskiego Kryterium Ulicznego w Imielinie – 7. miejsce w kat. junior młodszy wywalczył Michał Jakimiuk.


Każdy, kto chciałby wesprzeć finansowo młodych kolarzy może kontaktować się z trenerem Franciszkiem Moszumańskim telefonicznie pod numerem 514-764-305. Można również dokonywać wpłat na konto klubu:
Bank BGŻ BNP Pariba S.A.
61 2030 0045 1110 0000 0259 9480
Ludowy Miejsko-Gminny Klub Kolarski „Ziemia Brzeska”
ul. Plac Młynów 8, 49-300 Brzeg

fot. Anna Listowska