Olimp wygrywa z „Dziewiątką”. Udana Inauguracja

0

Sobotnie spotkanie Olimpu Grodków jako zespołu, który nie uczestniczył w tej klasie rozgrywek od czterech sezonów przejdzie do historii jako powrót udany. Grodkowianie zwyciężyli z „Dziewiątką” Legnica kontrolując przez większy czas grę sytuację na parkiecie.

Przebieg pierwszej połowy to wyrównana walka jedynie do piątej minuty. Pierwsze bramki dla Olimpu zdobyli Maciejewski Maciej, Paweł Chmiel, trafienie Sebastiana Kolanki i Dawida Mierzwińskiego pozwoliło to gospodarzom na osiągnięcie dwubramkowego prowadzenie 4:2. Wyrównana walka trwała do piętnastej minuty pierwszej połowy, w następnych minutach rywale po paru niewykorzystanych sytuacjach zostali zostali zaskoczeni szybkimi kontrami, i Olimp osiągnął błyskawiczną przewagę, która dla przyjezdnych była trudna do odrobienia. Najczęściej do bramki gości trafiał Paweł Prokop .Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:9.

Druga część pozwoliła trenerom z Grodkowa na zaprezentowanie całej kadrze zawodników, którzy w pierwszej części spotkania obserwowali mecz z ławki rezerw. Zawodnicy Olimpu w ciągu piętnastu minut trafiali do bramki rywali pięć razy, dużą zasługę w tym miał Rafał Świerczyński. Grodkowianie prowadzili w tym fragmencie meczu 25:10. Przez całą drugą połowę rywale zdołali zdobyć jedynie siedem bramek, podczas gdy zawodnicy z Grodkowa pokonywali bramkarzy z Legnicy jedenaście razy. Mecz zakończył się wynikiem 33:16

W przyszłej kolejce UKS Olimp Grodków udaje się na wyjazdowy mecz do Komprachcic. W przeszłości, gdy Olimp występował w rozgrywkach II Ligi mecze z Komprachcicami zawsze dostarczały dużych emocji ,na które fani obu zespołów nie narzekali.

Tak naprawdę z wielkim niepokojem czekaliśmy na mecz pierwszej kolejki. Można mieć zastrzeżenia do tego spotkania w naszym zespole, mimo zdecydowanej wygranej, zwłaszcza za w drugiej połowie, gdy zabrakło koncentracji. Zwycięstwo taką różnicą bramek zdecydowanie cieszy, to powinno zmotywować i budować dobrą atmosferę w zespole – nie krył radości jeden z trenerów UKS Olimp Grodków, Piotr Mieszkowski.

W naszym zespole było więcej zawodników, przez to mogliśmy zespół z Legnicy zabiegać. Dziewiątka Legnica miała małe szanse by się nam przeciwstawić, w naszym zespole jest po dwóch trzech zmienników na każdej pozycji dzięki temu mogliśmy się uzupełniać. Dobrze zadziałała również obrona naszego zespołu, dzięki temu mogliśmy przeprowadzić kontratak – opowiadało o zwycięstwie Paweł Prokop, rozgrywający UKS Olimp Grodków.

UKS OLIMP Grodków – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 33:16 (19:9)

UKS OLIMP GRODKÓW: Marcin Młoczyński, Krzysztof Muszak – Maciej Maciejewski 3, Patryk Koszyk, Denis Hertel 2, Bartosz Żubrowski 3, Paweł Chmiel 4, Sebastian Kolanko 4, Cezary Starczewski, Kamil Kulej 1, Szymon Urban 1, Dawid Mierzwiński 2, Łukasz Ogorzelec 2, Rafał Świerczyński 4, Kacper Turyniewicz 1, Paweł Prokop 6. Trenerzy: Grzegorz Malinowski i Piotr Mieszkowski. Kary 6 minut

EUCO-UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA: Paweł Wojtusik, Julian Jedlecki – Dawid Gorczyca 3, Konrad Turalik 3, Łukasz Maliński, Marcin Radomski, Michał Kuryło, Michał Grzybek 3, Wojciech Szyba 3, Krzysztof Wyszogrodzki, Marcel Holewski 3, Dariusz Piotrowicz, Wojciech Zemła 1. Trener: Tomasz Dobrołowicz. Kary: 4 minuty. Karne: 1/1

Widzów: 200, sędziowie: Michał Fabryczny – Mysłowice, Jakub Rawicki – Katowice.