Inauguracja Gredaru na piątkę. Zwycięstwo z Remedium Pyskowice

0
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Kibice i piłkarze KS Gredar Futsal Team Brzeg muszą być zadowoleni z meczu inaugurującego nowy sezon. Zespół z Brzegu zwyciężył z FC Remedium Hybryd Pyskowice w bardzo dobrym stylu, a stworzone sytuacje pozwoliły na wywalczenie kompletu punktów.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od agresywnej gry w ataku gospodarzy, którzy od pierwszych minut spotkania przejęli inicjatywę i starali się strzelić bramkę. Pierwsze trafienie Gredaru do bramki rywali ze Śląska nastąpiło w 6 minucie. Raczkowski złapał piłkę i szybkim rzutem posłał ją do kontrataku. Futbolówkę przeją Mateusz Fabiszewski, a następnie podał do Patryka Dykusa, który zdobył pierwszego gola. Na kolejne trafienie trzeba było poczekać do ostatniej minuty pierwszej części meczu. Wówczas to niepilnowany Rafał Ożóg posłał piłkę do bramki rywali zza pola karnego i ustalił wynik pierwszej połowy spotkania 2:0.

Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

Po zmianie stron ponownie górowali gospodarze. Kolejna bramka dla brzeżan padła w 25. minucie, a jej autorem znów był Rafał Ożóg. Trzy minuty później swoją cegiełkę dołożył Paweł Boczarski i podwyższył wynik do 4:0. W 32. minucie meczu gola dla zespołu z Pyskowic zdobył Dominik Stańczyk. Odpowiedź Gredaru nastąpiła w 35. minucie, kiedy to Dominik Salak podwyższył dorobek bramkowy brzeskiej drużyny na 5:1.

Zdecydowane zwycięstwo Gredaru przyniosło wielką radość w zespole Artura Adasika. W przyszłej kolejce brzeżanie pojadą na Podkarpacie, gdzie zmierzą się z Heiro Rzeszów.

Dzisiejsza gra mogła dać wiele radości, praktycznie przez cały mecz nasi rywale nie potrafili nam zagrozić w mocniejszy sposób. Przez całe spotkanie dominowaliśmy na parkiecie, stworzyliśmy wiele sytuacji, z których mogły paść bramki. Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników – nie krył radości ze zwycięstwa trener Gredaru Artur Adasik.

Szkoda nie wykorzystanych wielu sytuacji przez nasz zespół, ale wynik końcowy 5:1 jest dobrym prognostykiem na przyszłe spotkania. W następnej kolejce, gdzie zmierzymy się z Heiro Rzeszów, czeka nas długa, męcząca podróż na Podkarpacie. Ale nie jest to nasz pierwszy sezon w pierwszej lidze i jesteśmy przyzwyczajeni do długich wyjazdów – mówi Marcin Zajączkowski, jeden z zawodników zwycięskiego zespołu z Brzegu.

Spotkanie nie przebiegło po naszej myśli, jesteśmy w trakcie przebudowy zespołu, jeszcze dzisiaj nie mogli przyjechać z nami zawodnicy z podstawowego składu. Oczywiście nie jest to do końca wytłumaczeniem przyczyny porażki naszego zespołu. Zespół z Brzegu postawił trudne warunki, widać po nim, że jest dobrze zorganizowany, zawodnicy są silni fizycznie wszystko udokumentowali pięcioma bramkami – opowiadał po meczu Barszcz Damian, trener z Pyskowic.

KS GREDAR FUTSAL TEAM BRZEG – FUTSAL CLUB REMEDIUM PYSKOWICE 5:1 (2:0). Bramiki Patryk Dykus 6′, Rafał ożóg 19′ 25′, Paweł Boczarski 28′, Maciej Salak 35′ – Dominik Stańczyk 32′

Żółte kartki: Gredar: Maciej Salak. Remedium: Sylwester Gładowski, Dominik Stańczyk.

KS GREDAR FT BRZEG: Marcin Raczkowski, Mariusz Sikorski – Wojciech Krawców, Mateusz Fabiszewski, Patryk Dykus, Paweł Boczarski. Skład rezerwowy: Piotr Słonina, Janusz Gancarczyk, Marcin Zajączkowski, Łukasz Zadrożny, Maciej Salak, Rafał Ożóg, Kacper Kędra, Janusz Fabijaniak. Trener: Adasik Artur

FC REMEDIUM PYSKOWICE: Rafał Wojcik – Łukasz Nowakowski Dawid Mucha, Tomasz Misiak, Dominik Stańczyk, Łukasz Saborowski, Mateusz Pazdej, Kamil Michali, Patryk Kluzek, Sylwester Gładkowski, Dawid Bladycz, Łukasz Lubczyński. Trener: Barszcz Damian