I Cross Run Sulisław. 70-ciu biegaczy na starcie

0

W niedzielę (8 października) punktualnie w południe odbył się pierwszy Cross Run w Sulisławiu. Bieg na dystansie  10 800 metrów w większości przebiegał przez drogi polne i dukty leśne. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle w okolicy Pałacu Sulisław. 


– Wspólnie z Markiem Błochem i Sebastianem Lachem postanowiliśmy zorganizować ten bieg i zgłosiliśmy się do zarządu Pałacu Sulisław. Przedstawiciele pałacu pomogli nam przy organizacji i pierwszy Cross Run Sulisław przeszedł już do historii – wyjaśnia Mateusz Smolarek, koordynator biegu.

Na starcie stanęło ponad 70 biegaczy. Przygotowana trasa z licznymi podbiegami mogła niektórym sprawić problemy, a wszystko spowodowane opadami deszczu w ostatnich dniach.

– Przygotowana trasa była trudna, jednak mimo podbiegów i błota musimy stwierdzić, że sprawiła nam wiele satysfakcji. Mieliśmy do przebiegnięcia dwie pętle, w sumie około dziesięciu kilometrów. Wszystkie odcinki zostały oznaczone przez wolontariuszy. Na co dzień biegamy rekreacyjnie, cieszymy się że mogliśmy wziąć udział w tych zawodach – mówili na mecie uczestnicy biegu.

Najszybszym zawodnikiem był Grzegorz Bodzioch z Namysłowa z czasem 42:29. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się kolejno: Rafał Słociak  (Opole) i  Paweł Białowąs (Oława). Tuż za miejscem na podium pojawił się koordynator zawodów Sebastian Lach z GZ LZS Grodków. Wśród pań tryumfowała Elżbieta Juszczak-Derzypolska z Lewina Brzeskiego. Na drugim miejscu znalazła się Anna Waliduda (Wierzbnik), a na trzecim Joanna Greniuch-Błaszko (Lewin Brzeski).

Kolejna edycja Cross Run w Sulisławiu już za rok. Organizatorzy planują wpisać biegową imprezę do kalendarza cyklicznych, sportowych wydarzeń.