8,5 mln złotych na remont drogi wojewódzkiej 401 w Przylesiu

0
Fot. UMWO

Wczoraj (10 października) nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy. Mowa o drodze wojewódzkiej 401 w Przylesiu. Kompleksowy remont ponad dwukilometrowego odcinka, przebiegającego przez miejscowość do autostrady A4, będzie kosztował 8,5 mln złotych.


– W tym roku zostaną wykonane prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i energetycznej. Inwestycja obejmuje nie tylko generalny remont nawierzchni, ale także budowę chodników, co poprawi komfort, jakość i przede wszystkim bezpieczeństwo przemieszczania się mieszkańców – mówi Aneta Rabczewska, wójt gm. Olszanka.

„Do września przyszłego roku będzie trwał remont drogi wojewódzkiej 401. Wykonawca prac Henryk Mrozek z firmy Remost zapewnia, że mieszkańcy będą bez większych problemów mogli dojechać do posesji. Najpoważniejsze utrudnienia będą w trakcie przebudowy mostu, który znajduje się tuż przed wjazdem do miejscowości. Wtedy na miesiąc zostanie wyłączona droga z ruchu dla kierowców, ograniczenie nie będzie dotyczyło mieszkańców. Oprócz budowy drogi wybudowany zostanie chodnik z częścią dla rowerów, trzy nowe zatoki autobusowe oraz zjazdy do każdej posesji” – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Dodajmy, że Gmina Olszanka czeka również na przebudowę drogi wojewódzkiej 462 w Janowie. Wartość tego zadania wyniesie ok. 4 miliony złotych. – Decyzja w tej sprawie również zapadła. Nasza gmina partycypuje w kosztach przy obu inwestycjach. Na przebudowy dróg w Janowie i Przylesiu przekażemy kwotę 500 tys. złotych – podsumowuje Aneta Rabczewska.