Kary bezwzględnego pozbawienia wolności za napad z użyciem maczety

0
fot. KPP Brzeg

Dwoje mieszkańców Brzegu, Marcin G. i Szymon B., weszli do sklepu spożywczego, grozili ekspedientce maczetą, ukradli papierosy i wybiegli z lokalu. Starszy z oskarżonych zdążył jeszcze uderzyć cegłówką w głowę przypadkowo napotkanego mężczyznę. Do zdarzenia doszło 20 maja bieżącego roku. 27 i 18-latek usłyszeli w tej sprawie wyrok Sądu Okręgowego w Opolu.


– Marcin G. oprócz rozboju został dodatkowo oskarżony o dwa inne czyny, w tym uderzenie cegłą klienta sklepu. Sąd orzekł wobec niego łączną karę bezwzględnego pozbawienia wolności na okres 5 lat. W stosunku do Szymona B. sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary i wymierzył 18-latkowi 1 rok i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności – mówi nam Aneta Rempalska z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.

Oskarżeni muszą także solidarnie zapłacić po 564,15 zł na rzecz właścicielki sklepu. 27-latek dodatkowo został zobowiązany do zapłaty zadośćuczynienia 1 000 zł na rzecz poszkodowanego mężczyzny, który został uderzony cegłówką. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.