Niebezpieczny piątek na drogach powiatu brzeskiego

0
fot. PSP Brzeg / Radio Opole

28-letnia kobieta i jej 4-letni syn zostali przetransportowani do szpila po wypadku, do którego doszło dziś (13.10) rano w okolicy Mąkoszyc. Pomocy medycznej wymagał także kierowca osobówki, na którą ciężarowa scania najechała na drodze krajowej 39 pomiędzy Michałowicami a Lubszą.


Piątek 13. na drogach powiatu brzeskiego rozpoczął się dość pechowo. – Około godziny 7:30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na prostym odcinku drogi przed Mąkoszycami kierująca volkswagenem passatem straciła panowanie nad pojazdem, a auto wypadło z jezdni i uderzyło w drzewo. 28-latka i jej 4-letni syn zostali przetransportowani do szpitala w celu przeprowadzenia badań – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Siła uderzenia była tak duża, że silnik dosłownie wypadł z auta. Pomimo znacznych uszkodzeń pojazdu ze wstępnych ustaleń wynika, że kobiecie i jej dziecku nic poważnego się nie stało.

– Drugie zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej 39 pomiędzy Michałowicami a Lubszą. Kierujący ciężarówką najechał na tył pojazdu osobowego. 49-letni kierowca osobówki z ogólnymi potłuczeniami został przetransportowany do szpitala. Do czasu usunięcia skutków tego zdarzenia ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo – informuje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że kilkanaście minut przed godz. 10 strażacy z Grodkowa również interweniowali na drodze. Na jezdnię w miejscowości Jaszów spadł konar drzewa. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.