Piąte zwycięstwo! Olimp nie zwalnia tempa

0

Olimp nie zwalnia tempa i w meczu piątej kolejki ponownie zdobył komplet punktów. Okazałe zwycięstwo ponad dziesięcioma bramkami nie odzwierciedla przebiegu spotkania, które momentami miało różny przebieg. Komplet piętnastu punktów pozwala Grodkowianom piastować od pięciu kolejek miejsce lidera, za plecami Olimpu wciąż znajduje się SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.

Olimp szybko zdołał wyjść na prowadzenie. Jednocześnie pozwolił rywalom narzucić swój styl gry. Mecz otworzył rzut Pawła Chmiela, potem Grodkowianie rzucili jeszcze dwie bramki, i do ataku ruszyli rywale z Lubuskiego, którzy doprowadzili do pierwszego remisu 3:3. Przez kolejne minuty oba zespoły deptały sobie wzajemnie „po piętach”. Dopiero w 17. minucie Olimp zdołał wypracować przewagę, która wraz z następnymi minutami wzrastała. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:10.

W drugiej połowie przyjezdni starali się jeszcze dotrzymać gospodarzom kroku przez pierwsze siedem minut. Od 40 minuty Grodkowianie prowadzili ospałą grę na parkiecie, dostosowując się do tempa jakie od początku starali się narzucić Świebodzianie. W ostatnich dziesięciu minutach po osiągnięciu pokaźnej zaliczki, trenerzy pozwoli na grę najmłodszym zmiennikom. Po końcowej syrenie mecz zakończył się wynikiem 31:18.

W meczu nie zawiedli najskuteczniejsi zawodnicy – Paweł Chmiel i Paweł Prokop. Z dobrej strony pokazali się najmłodsi, którzy dostali szansę od trenerów na pokazanie swoich umiejętności w końcówce drugiej połowy. Niestety ponownie zawodziła skuteczność, zwłaszcza przy szybkich kontratakach. W obozie rywali niewidoczny był najskuteczniejszy zawodnik Nogajewski.

Trenerzy postawili na nas. Na prawym skrzydle jest duża konkurencja. Na treningach staramy się dawać z siebie wszystko. Na parkiecie widać było, że w spotkaniu nie gramy na pełnych obrotach , ale kiedy obudziliśmy się widać było, że jesteśmy lepszą drużyną. Myślimy, że w następnych meczach dostaniemy więcej szans by pokazać swoje umiejętności – Mówili wspólnie Cezary Starczewski i Kacper Turyniewicz, którzy zdobyli po jednej bramce.

Nie dziwię się obranej taktyce przez trenera ze Świebodzina. Zawodników Zewu było zdecydowanie mniej niż naszych zawodników na parkiecie. Dostosowaliśmy się do ich wolniejszej gry, wybiegaliśmy rywali. Ale mieliśmy też momentami problemy z koncentracją i błędami w ataku, gdyby nie te błędy to spotkanie mogłoby wyglądać inaczej – powiedział o zwycięstwie trener gospodarzy Piotr Mieszkowski.

Z różnych przyczyn na meczu w Grodkowie nie mogli pojawić się nasi zmiennicy. Postanowiliśmy przyjąć taktykę, która polegała na usypianiu zawodników gospodarzy. W drugiej połowie gospodarze dostosowali taktykę do tej obranej przez nasz zespół, dzięki wyciągnięciu odpowiednich wniosków i wzmocnieniu obrony to nasze zagrywki kończyły się stratą. Od 40 minuty na parkiecie zdecydowanie dominował zespół gospodarzy – mówił o przebiegu spotkania i swojej drużynie trener ze Świebodzina, Bronisław Maly.

UKS Olimp Grodków – TS Zew Świebodzin 31:18 (14:10)

Olimp: Muszak , Skrzyczewski Maciejewski 4, Koszyk 1, Żubrowski 1, Chmiel 7, Prokop 5, Kolanko 1, Starczewski 1, Świerczyński 1, Mierzwiński, Ogorzelec 1, Urban 1, Kulej 5, Turyniewicz 1, Hertel 2,. Trenerzy: Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.
Kary: 8 minut
Karne: 3/3

Świebodzin: Cenin, Hady, Pasiuta – Osiecki, Sielicki 1, Cenin 6, Tomczyk 4, Radziwon 1, Kaliszak 1, Radny 5, Nogajewski. Trener: Witold Maly
Kary: 4 minuty