Powiat Brzeski ufunduje stypendium sportowe Adrianowi Teklińskiemu

0
Fot. PZKol / From Official Website

Złoty medalista Mistrzostw Świata w Hongkongu będzie otrzymywał 1500 zł miesięcznie przez najbliższy rok. Stypendium sportowe dla Adriana Teklińskiego uchwaliła Rada Powiatu Brzeskiego na wniosek starosty Macieja Stefańskiego.


Decyzję w tej sprawie podjęto jednogłośnie na dzisiejszej (26.10) sesji. – Wiemy doskonale, jak wiele dla naszego powiatu robi Adrian Tekliński. Musimy wspierać naszych mistrzów i cieszę się, że radni jednogłośnie zaakceptowali wniosek o przyznaniu tego stypendium. Z naszej strony jest konsekwencja i skuteczność, bo rozmawiałem z Adrianem o pomocy finansowej jeszcze przed mistrzostwami – mówi nam Maciej Stefański, starosta powiatu brzeskiego.

Mistrz Świata obecnie przebywa w Londynie na sześciodniowych zawodach, gdzie przygotowuje się do Torowego Pucharu Świata w Pruszkowie.

– Ogromnie się cieszę, że moja praca została doceniona. Naprawdę nie wiem, co powiedzieć, serdecznie dziękuję panu staroście i radnym z powiatu. Dziękuję też radnemu miejskiemu panu Wojciechowi Komarzyńskiemu, bo z jego strony także otrzymuję wsparcie. Może nie bezpośrednio finansowe, ale od dawna wykazywał chęć pomocy. Podczas ostatniej mojej wizyty u pana Macieja Stefańskiego usłyszałem słowa, które, jak widać mają pokrycie – komentuje wieści z Brzegu Adrian Tekliński.

– Ta wiadomość mnie podbudowała, jestem ogromnie zadowolony i dodatkowo zmotywowany. Zapraszam wszystkich kibiców do oglądania relacji na Eurosporcie z zawodów w Londynie, gdzie obecnie przebywam. Troszkę inna formuła, ograniczone przełożenia, ale mamy zawrotne tempo. Szlifujemy formę przed pucharem w Prószkowie – dodaje „Tekla”.

Przypomnijmy, Adrian Tekliński do niedawna był zawodnikiem czeskiej ekipy SKC TUFO Prostejov, ale kontrakt Adriana właśnie się skończył. Mistrz Świata mógł jedynie liczyć na ministerialne stypendium w wysokości 1700 zł miesięcznie.