Nowe wiaty przystankowe w Brzegu

4
fot. UM w Brzegu

Gmina Brzeg, w trosce o bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z komunikacji publicznej, systematycznie przegląda stan przystanków autobusowych oraz realizuje niezbędne inwestycje i remonty – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Brzegu. 


– W 2017 roku zakupiono 3 nowe wiaty przystankowe, które zamontowano przy ulicach Armii Krajowej i Poprzecznej. Koszt zakupu wiat wyniósł 20 tys. zł. Również w ramach realizowanej przez Gminę Brzeg inwestycji drogowej przy ulicy Ofiar Katynia przebudowano przystanki komunikacji miejskiej i ustawiono nową wiatę przystankową – informuje Marta Elżbieciak z Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Brzegu.

Ponadto, w bieżącym roku przeprowadzono całkowity remont trzech wiat przystankowych przy ulicach Robotniczej i Rybackiej. Prace kosztowały 16,5 tys. zł. Do końca roku zaplanowano jeszcze remont dwóch wiat przystankowych przy ulicach Makarskiego i Małujowickiej. Koszt ich modernizacji wyniesie 13,5 tys. zł.

 • LLime

  Widać znów albo ktoś wziął w łapę, albo na stanowisku pracuje osoba totalnie niekompetentna..

 • Magdalena N

  Szkoda tylko że te wiaty nie chronią ani przed wiatrem, ani przed deszczem… Czy to przemyślana inwestycja?

 • Magdalena Nowosad

  Tylko przed czym te wiaty chronią czekających na autobus?

 • enka

  Beznadzieja. Wiatr, deszcz i zero schronienia.. Bo ‚to cos’ nie chorni w zaden sposob. 20 tys? za co? Moglby wrocic zabudowane z 3 stron, przynajmniej mozna bylo normalnie doczekac az przyjedzie autobus