W ten weekend otwarcie szaletu miejskiego

0

Miejska toaleta przy ul. Piastowskiej przeszła kompleksowy remont. Wszelkie formalności i kwestie proceduralne również zostały już zakończone. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z nowoczesnego szaletu od najbliższego weekendu.


Przypomnijmy, całość wyposażenia ma spełniać warunek tzw. „wandaloodporności”. Urządzenia sanitarne zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Wentylacja będzie uruchamiana czujnikiem ruchu, a zawory spłukujące automatycznie – bezdotykowo. Szalet podzielono na trzy części: WC dla kobiet i osób niepełnosprawnych, przedsionek części męskiej oraz WC męski. Przy obiekcie nie zabrakło także ławki i stojaka na rowery.

– W związku z decyzją o pobieraniu opłaty (1 zł – przyp. red.) za korzystanie z toalety miejskiej niezbędne było podjęcie stosownej uchwały przez Radę Miejską. Następnie należało powołać komisję do opróżniania automatów wrzutowych na monety, ale wszelkie formalności zostały już zakończone i otwarcie szaletu nastąpi w ten weekend – mówi nam Marta Elżbieciak z Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Brzegu.

Szalet miejski będzie czynny przez cały rok codziennie od godziny 8:00. Zamykany będzie w zależności od pory roku: w okresie od 1 października do 31 marca o godz. 18:00, w okresie od 1 kwietnia do 31 maja i od 1 września do 30 września o godzinie 20:00, a w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia o godzinie 22:00.

Dodajmy, że koszt remontu wyniósł blisko 191 tys. złotych. Zakup i montaż automatów do pobierania opłaty to 2 706 złotych.