Grodków: Monitoring nie zarejestrował sprawcy napisów „TVP KŁAMIE” i „DOŚĆ PROPAGANDY PIS”

0

Kilka dni temu w Grodkowie pojawiły się napisy o wymiarze politycznym. Sprawca za pomocą szablonu i farby,  w kilkunastu miejscach na terenie miasta,  pozostawił na chodnikach niebieski przekaz: „TVP KŁAMIE” i „DOŚĆ PROPAGANDY PIS”. Autora „politycznego graffiti” nie uchwycił miejski monitoring. 


Otrzymaliśmy zgłoszenie o pojawieniu się napisów w kilku miejscach na terenie miasta. Sprawca umieścił je na kostce brukowej chodników. W wyniku przeprowadzanych czynności nie ustaliliśmy kto tego dokonał, bo monitoring miejski nie zarejestrował żadnych osób, które mogłyby nanieść te napisy. Na  chwilę obecną trwają czynności wyjaśniające i sprawa nie jest zamknięta –  tłumaczy Paweł Borkowski, komendant Straży Miejskiej w Grodkowie.

Dodajmy, że napisy pojawiły się m.in. koło budynku Poczty Polskiej, na ul. Warszawskiej, ul. Sienkiewicza, ul. Chopina (dawna ulica Świerczewskiego), ul. Szpitalnej oraz cmentarza komunalnego przy ul. Słowackiego. Sprawcy grozi mandat karny, kara grzywny, a nawet kara ograniczenia wolności.