Droga przez mękę. Kolejna wygrana Olimpu

0

Po 9 kolejce rozegranych meczów nic nie zmieniło się na górze tabeli. Grodkowski Olimp nadal jest liderem ligi, dzieląc tą pozycje ze Sparta Oborniki WLKP. i Forzą Wrocław, te trzy drużyny zgromadziły po 24 punkty.

W sobotnie popołudnie Olimp zmierzył się z Żagwią Dzierżoniów, zwyciężając 29-20. Wynik wydawać by się mogło przyzwoity, a nawet dobry. Przez dłuższą część meczu grodkowianie ani razu nie pozwolili rywalowi na objęcie prowadzenia. Choć najbliżej im było do tego w 39 minucie spotkania kiedy widniał na tablicy wynik 14-14 . Ale po kolei, grodkowianie mocno otworzyli spotkanie prowadząc w szybkim czasie 5-1. Po czym nastąpił słabszy okres gry w wykonaniu gospodarzy, w akcjach ofensywnych nieprzygotowane rzuty, błędy w podaniach i na tablicy wyników pokazał się wynik 6-4 dla grodkowian. Olimp w końcu złapał właściwy rytm gry sukcesywnie powiększając swoja przewagę mająca odbicie w wyniku który w tym momencie brzmiał 11-6 w 27 minuta gry. Wprawdzie Żagiew dorzuciła dwie bramki , ale Grodków uczynił to samo i zespoły udały się na przerwę przy wyniku 13-8 dla Olimpu.

Po przerwie to zawodnicy teamu z Dzierżoniowa pokazali jak należy wykorzystywać słabość i nieporadność przeciwników doprowadzając do remisu 13-13. Wynik ten podziałał na gospodarzy jak zimny prysznic, powrócili z dalekiej podróży skonsolidowali swe szyki w defensywie, zaczęli popełniać mniej błędów i taka postawa zaowocowała bardzo szybko. Od 45 minuty pociąg z napisem Olimp zaczął przyspieszać, zostawiając z tyłu mających nadzieję na dobry wynik sympatycznych zawodników z Dzierżoniowa. Ostatnia bramkę meczu zdobył K. Kulej pieczętując wynik spotkania. Spotkanie zakończyło się wynikiem 29-20 dla gospodarzy.

Podsumowując mecz można śmiało powiedzieć że wynik był dużo lepszy niż gra. W ekipie grodkowskiej szwankowało rozgrywanie piłki, oddawanie za szybko rzutów, często zresztą nieprzemyślanych, brak reakcji sztabu szkoleniowego na te poczynania, oraz masa prostych błędów. W zespole Żagwi brakowało wszystkiego oprócz ogromnej ambicji, która na Olimp jednak nie wystarczyła.

Olimp zagrał to co gra od kilku tygodni, jeżeli na początku udaje się nam zdobyć przewagę czterech bramek to w późniejszej części spotkania nasz zespół popełnia dużo błędów co wykosztuje rywal, który nie powinien zaistnieć na parkiecie. Ciągle chcemy dawać więcej szans na grę młodszych zawodników z Grodkowa, takie plany zakładaliśmy już przed sezonem – wyjaśnia Piotr Mieszkowski, szkoleniowiec Olimpu.

UKS Olimp Grodków – MKS Żagiew Dzierżoniów 29 : 20 ( 13 : 8 )

Olimp: Młoczyński, Muszak – Maciejewski 4, Koszyk, Żubrowski 4 Chmiel 3, Prokop 7, Kolanko 4, Starczewski, Kulej 1, Świerczyński 2, Mierzwiński, Ogorzelec, Urban, Turyniewicz, Hertel,. Trenerzy: Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski. Kary: 8 minut, karne: 4/4

Żagiew: Madaliński, Libera, Delmaczyński – M. Błażkiewicz 3, Batko 6, Klemenski 2, Galik 1, Nowak, Kaźmierczak 5, Rymsza 1, K. Błażkiewicz, Durasiewicz, Grycan