Awaria sieci wodociągowej w Brzegu [aktualizacja]

0

Mieszkańcy okolic ul. Włościańskiej i pobliskich osiedli oraz kierowcy podróżujący drogą krajową nr 39 w tej części miasta, mogą spodziewać się utrudnień. Ci pierwsi związanych z przerwą w dostawie wody, a zmotoryzowani w związku z pracami naprawczymi w pasie jezdni. Przyczyną problemów jest pęknięta rura na głównej magistrali wodociągowej.


– Po otrzymaniu zgłoszenia o awarii nasze służby pojechały na miejsce i zlokalizowały usterkę. Pękła rura o średnicy 250 mm. Musimy dostać się do uszkodzonego odcinka i wykonać tzw. nasuwkę. Prace mogą potrwać nawet 6 godzin – mówi Artur Stecuła, prezes PWiK w Brzegu.

– Dzisiaj wykonamy tylko łatanie tej rury. Cała sieć pod ulicą Włościańską jest stara i niebawem będziemy ją wymieniać na nową. Przetarg na to zadanie został już rozstrzygnięty – dodaje szef brzeskich wodociągów.

Zaznaczmy, że po usunięciu awarii może dojść do tymczasowego pogorszenia jakości wody.

AKTUALIZACJA godz. 18:00

– Usterka została usunięta. Woda jest już dostarczana do mieszkań, w tej chwili płuczemy końcówki sieci. Przez najbliższą godzinę woda może być zmącona – informuje Artur Stecuła.

Prezes PWiK w Brzegu dodał, że na ul. Włościańskiej (DK 39) nie występują już również żadne utrudnienia w ruchu.