Brzeg rozświetlony po raz dziewiąty [fotorelacja]

0

Plac Polonii Amerykańskiej w Brzegu przeżył dziś (2.12) świąteczne oblężenie. Poza cyklicznym od 9 lat gwoździem programu – iluminacją składającą się z blisko 40 tysięcy światełek – można było wziąć udział w grach i zabawach. Program artystyczny uświetniały występy wokalne, kierowane głównie do najmłodszych.


Chętni mogli wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej pod nazwą „Śladami świątecznych wypieków”, a w sali widowiskowej BCK-u odbył się quiz z nagrodami.

– Jesteśmy w niepełnym składzie, bo żona z córką wyjechały na turniej koszykówki i nie mogą się dzisiaj z nami bawić. Dlatego jestem tym bardziej zaskoczony, że udało nam się wygrać. Pytania nie były zbyt łatwe i myślałem, że bez nich sobie nie poradzimy. Okazało się jednak, że wystarczą tylko trzy głowy – opowiadał z uśmiechem na twarzy pan Łukasz, który przyszedł dziś na Plac Polonii Amerykańskiej z dwoma synami.

Pojawiliśmy się tutaj przypadkiem. Idąc na zakupy, zobaczyliśmy, że odbywa się tutaj imprezka. Dobrze, że coś takiego jest, chociaż chciałbym, żeby było tak częściej – mówił z kolei pan Mariusz, który wybrał się na Świąteczną Iluminację wraz z wnuczką Nikolą.

Przypomnijmy, od 2009 roku rozświetlanie Brzegu wpisało się już na stałe w kalendarz bożonarodzeniowych wydarzeń w mieście. Organizatorami są Mondelez Polska oraz Brzeskie Centrum Kultury. Poniżej prezentujemy fotorelację ze Świątecznej Iluminacji 2017.