Franciszek Moszumański nagrodzony przez Ministra Sportu i Marszałka Województwa Opolskiego

2

Pierwszy trener takich mistrzów kolarstwa jak: Wojciech Pszczolarski, Adrian Tekliński, czy Krzysztof Maksel, odebrał nagrody i gratulacje z rąk Ministra Sportu Witolda Bańki oraz Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Obie uroczystości odbyły się w grudniu bieżącego roku.


Najpierw (11 grudnia w Opolu), za szczególną aktywność na rzecz rozwoju i promocji sportu, Franciszek Moszumański otrzymał list gratulacyjny oraz nagrodę finansową w wysokości 3 000 złotych od marszałka Andrzeja Buły. Tydzień później (19 grudnia), trener brzeskich kolarzy uczestniczył w Gali „Pierwszy Trener”, organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Witold Bańka przekazał szkoleniowcowi z Brzegu czek o wartości 10 000 złotych oraz wyraził wdzięczność za decydujący wpływ na rozwój kariery sportowej polskich kolarzy.

– Cieszę się, że zostałem doceniony na tak wysokim szczeblu. Nie przepadam za błyskiem fleszy, ale takie momenty budują. Do kolarstwa czasami trafia trudna młodzież i oprócz przygotowania pod względem sportowym trzeba kształtować tych „urwisów”. Praca trenera nie zawsze jest łatwa, jednak dzisiejsze sukcesy i medale moich byłych zawodników są dla mnie dodatkową nagrodą – mówi nam Franciszek Moszumański, pierwszy trener i wychowawca wielu zawodników kolarstwa, którzy odnieśli sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.