V Orszak Trzech Króli w Brzegu [fotorelacja]

0

Zgodnie z tradycją, 6 stycznia ulicami Brzegu przemaszerował Orszak Trzech Króli. Wydarzenie poprzedziła uroczysta msza święta w kościele pw. św. Mikołaja. Licznie zgromadzeni na Placu Polonii Amerykańskiej brzeżanie wzięli również udział we wspólnym kolędowaniu.


Na czele barwnego korowodu maszerowali harcerze, aniołki i oczywiście trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. W melodię tradycyjnych polskich kolęd widownię wprowadziła Orkiestra Dęta z Żelaznej. Wydarzenie uświetnili także uczniowie ze szkół średnich, a wśród nich znajdował się Damian Lis, młody wokalista znany z występu w programie „Mam Talent!”. Inscenizację walki dobra ze złem przygotowali uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowa im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu.

– Dopisała nam piękna pogoda, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy Brzegu i okolic. Najpiękniej słuchało się wspólnego kolędowania. Ogromne podziękowania należą się harcerzom ze szczepu „Czarna Trzynastka”, na których można polegać jak na Zawiszy, ich pomoc była jak zawsze nieoceniona. Kolędowaniem mogliśmy się cieszyć dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzegu. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za to, że udało nam się zorganizować tak wspaniałe wydarzenie – mówi Barbara Oparowska-Andruchowicz, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowa im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu.

To właśnie placówka edukacyjna jest głównym organizatorem Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie odbyło się w Brzegu już po raz piąty. To największe uliczne jasełka w powiecie brzeskim, które każdego roku gromadzą setki mieszkańców regionu.