Miasto chce utworzyć nowe lokale socjalne

2
fot. Urząd Miasta w Brzegu

Sześć lokali jedno i dwupokojowych może powstać w budynku przy ul. Grobli 9A. Gmina Brzeg planuje stworzyć mieszkania socjalne do końca 2018 roku.


– „Wniosek Gminy Brzeg do programu „Wsparcie Budownictwa Socjalnego z Funduszu Dopłat” został pozytywnie zweryfikowany i tym samym w 2018 r. miasto otrzyma kwotę blisko 339 000 zł bezzwrotnej dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego na potrzeby stworzenia sześciu lokali socjalnych. Przedmiotowe lokale jedno i dwupokojowe powstaną w budynku przy ulicy Grobli 9A, na który jest przygotowany projekt wraz z pozwoleniem budowalnym. Łączna wartość zadania wynosi 750 000 zł” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Brzegu.

Przypomnijmy, że o możliwościach pozyskania na ten cel dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego pisaliśmy już w marcu 2016 roku. Rok wcześniej, rządowy program wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że Bank Gospodarstwa Krajowego przydzielił wówczas ponad 125 mln zł dofinansowań na realizację 173 przedsięwzięć w całym kraju.

Dodajmy, że pod koniec 2014 roku Gmina Brzeg rozstrzygnęła przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej, która miała być wstępem do adaptacji obiektu przy ul. Wolności z przeznaczeniem na mieszkania socjalne. Przetarg wygrała Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska s.c. za kwotę 66 420,00 zł brutto, jednak ówczesnych planów nie udało się zrealizować.

  • Gnom

    Miasto zamiast budować nowe lokale socjalne to lepiej niech zaprowadzi poważny porządek na Konopnickiej.Już czas najwyższy wziąć się za nierobów,alkoholików i innych cwaniaków którzy migają się od jakiejkolwiek pracy mając po 100 tysięcy długu !!!!!
    Tak tak po 100 tysięcy !!! Ogólnie długi czynszowe barakowców sięgają ogółem na ponad pół miliona złotych jak nie lepiej.

  • X11a

    Budynek Gimnazjum Piastowskiego nadawałby się o wiele bardziej do wykorzystania, centrum miasta, sporo wolnego miejsca do wykorzystania, niszczeje od ponad dwudziestu lat. Nie wiem, dlaczego wybrano małą zdewastowaną ruinę na peryferiach…