Miasto chce utworzyć nowe lokale socjalne

2
fot. Urząd Miasta w Brzegu

Sześć lokali jedno i dwupokojowych może powstać w budynku przy ul. Grobli 9A. Gmina Brzeg planuje stworzyć mieszkania socjalne do końca 2018 roku.


– „Wniosek Gminy Brzeg do programu „Wsparcie Budownictwa Socjalnego z Funduszu Dopłat” został pozytywnie zweryfikowany i tym samym w 2018 r. miasto otrzyma kwotę blisko 339 000 zł bezzwrotnej dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego na potrzeby stworzenia sześciu lokali socjalnych. Przedmiotowe lokale jedno i dwupokojowe powstaną w budynku przy ulicy Grobli 9A, na który jest przygotowany projekt wraz z pozwoleniem budowalnym. Łączna wartość zadania wynosi 750 000 zł” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Brzegu.

Przypomnijmy, że o możliwościach pozyskania na ten cel dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego pisaliśmy już w marcu 2016 roku. Rok wcześniej, rządowy program wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że Bank Gospodarstwa Krajowego przydzielił wówczas ponad 125 mln zł dofinansowań na realizację 173 przedsięwzięć w całym kraju.

Dodajmy, że pod koniec 2014 roku Gmina Brzeg rozstrzygnęła przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej, która miała być wstępem do adaptacji obiektu przy ul. Wolności z przeznaczeniem na mieszkania socjalne. Przetarg wygrała Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska s.c. za kwotę 66 420,00 zł brutto, jednak ówczesnych planów nie udało się zrealizować.