Dwie kobiety oszukały starsze małżeństwo metodą „na policjantkę”

0
fot. zdjęcie ilustracyjne / krakow.policja.gov.pl

Dwoje brzeskich seniorów uwierzyło dwóm młodym kobietom, które zapukały do ich drzwi i podały się za policjantki. Starsze małżeństwo straciło kilkaset złotych. Policja wciąż apeluje o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.


Do oszustwa nowatorską metodą doszło kilka dni temu na terenie Brzegu. Do mieszkania starszego małżeństwa zapukały dwie kobiety podające się za policjantki. Powiedziały, że w jednym z lombardów w mieście, na ich nazwisko, zostały oddane przedmioty, które w policyjnych systemach figurują jako skradzione. Oszustki przyszły pod pretekstem odszukania dowodów zakupu. Podczas przeszukania odwróciły uwagę seniorów i skradły kilkaset złotych.

– O takich sytuacjach warto rozmawiać z naszymi rodzicami i dziadkami. Przy każdej okazji ostrzegajmy ich przed oszustami, którzy próbują wzbudzić ich zaufanie i okraść z oszczędności. Przestrzegajmy przed nieuczciwymi ludźmi, informujmy o ich sposobach działania – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Należy podkreślić, że oszuści stale modyfikują swoje metody działania, jednak pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:
– nigdy nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkania;
– kiedy nieznajomy podaje się za funkcjonariusza policji poproś o okazanie legitymacji służbowej,
– zawsze usłyszaną informacje możesz sprawdzić pod numerem alarmowym (997 lub 112), oficer dyżurny rozwieje twoje wątpliwości i skieruje na miejsce policjantów;
– wykręćmy numer do bliskich, osoba postronna, ma bardziej racjonalne spojrzenie na sprawę;
– przede wszystkim kierujmy się ostrożnością i zasadą ograniczonego zaufania, nikt nie będzie miał nam za złe, że działamy rozsądnie.