26. Finał WOŚP już w niedzielę! Znamy program imprez w powiecie brzeskim

0
fot. materiały prasowe / WOŚP

Brzeg, Lubsza, Lewin Brzeski i Grodków – to miejscowości, które w najbliższą niedzielę (14. stycznia) zamienią się w wielką scenę, z której popłyną dźwięki orkiestry, a dokładniej – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncerty, występy artystyczne, turnieje, zawody sportowe, zabawy dla dzieci i pokaz laserów, to tylko część atrakcji jakie przygotowały WOŚP-owe sztaby.


W tym roku na terenie powiatu brzeskiego zobaczymy około 200 wolontariuszy. Oprócz miejscowości, w których zaplanowano koncerty, zbiórka pieniędzy odbędzie się na terenie Kolnicy, Bąkowa i Młodoszowic. Kwestę przeprowadzi tam 20-osobowy sztab uczniów z Kolnicy.

WOŚP wrócił do Brzegu
Po rocznej przerwie Plac Polonii Amerykańskiej w Brzegu znów zagra z fundacją Jerzego Owsiaka. Na scenie wystąpią m.in. Iluzjonista Bartek Lewandowski, Antytemat Productions, Black Drums Icon, Olven, Draggy, Rogal Salut Sound i Draw The Line.

– Część artystyczną rozpoczynamy o godz. 13:00. Zobaczymy i usłyszymy wielu wykonawców. Około godz. 17:30 przeprowadzimy licytacje wartościowych przedmiotów, gadżetów i voucherów. Koncert gwiazdy wieczoru – Antone +The Gang Band – zaplanowaliśmy na godzinę 20:15 – mówi Łukasz Mardas, szef brzeskiego sztabu WOŚP.

Jak Brzeg, to światełko do nieba. Tym razem w nieco innej formie, bowiem fajerwerki zostaną zastąpione laserami.

– Propozycję Starostwa Powiatowego w Brzegu przyjęliśmy bardzo pozytywnie, z myślą o mieszkańcach i zwierzętach. Głośne petardy mogą być dokuczliwe dla osób starszych i małych dzieci, a dla psów i kotów sprawiają cierpienie. Dlatego hałaśliwe fajerwerki zostaną zastąpione pokazem laserów ze specjalną oprawą dźwiękową. To będzie bardzo widowiskowe wydarzenie – zapowiada Anna Głogowska, brzeska wolontariuszka.

Zbiórka pieniędzy na ulicach miasta rozpocznie się około godziny 9:00. Kwestowanie poprzedzi odprawa przy udziale policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Nowością będzie możliwość wsparcia WOŚP za pomocą karty płatniczej. Specjalny terminal zostanie udostępniony na terenie Placu Polonii Amerykańskiej.

Dodajmy, że tegorocznym organizatorem finału WOŚP w Brzegu jest Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM. Współorganizatorzy: Brzeskie Centrum Kultury, Urząd Miasta w Brzegu, Starostwo Powiatowe w Brzegu, Brzeg Woj. Opolskie, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy BSSM, OSP Czeska Wieś. Sponsorzy: Kaufland Brzeg, Szkółka Drzew i Krzewów „Kulas”, Zakład Kamieniarski ‚Grantex”, Studio Fotograficzne ‚Fototramwaj”, Salon Kosmetyczny Sylwia Mitka, Automyjnia „Setom”, Akademia Piękna Anna Rudyk, Klub „Strefa Muzyki”, Klub Muzyczny „Bajka”, Inspiracja Catering, Skin.Clinic Martyna Boczarska, Restauracja Brzeska, Cukiernia Bombonierka, Ośrodek Szkolenia Kierowców WAB, Sklep Ogrodniczy „Plant”, P.H.U. LINDEN, New York Pizza, Salon Kosmetyczny „Galeria Zmysłów”, Zakład fryzjerski Ziobrowski. Patronat medialny: Panorama Powiatu i portal Brzeg24.pl

Lubsza zagra po raz pierwszy
Wszystkie WOŚP-owe wydarzenia w Lubszy odbędą się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury oraz w hali sportowej przy ul. Szkolnej. A to będzie prawdziwa moc atrakcji, bowiem organizatorzy przygotowali naprawdę bogaty program imprezy.

– Finał WOŚP po raz pierwszy odbędzie się w Lubszy. Przygotowaliśmy warsztaty, pokazy artystyczne i taneczne oraz koncerty. Na scenie wystąpią m.in.: Duet Apasjonata, Grey Fruit, Wiesław Iwasyszyn oraz Volare. Będzie również wspaniały konwent związany z grami planszowymi, a na hali sportowej odbędzie się turniej piłkarski – wymienia Grzegorz Jakubowski, szef sztabu WOŚP w Lubszy.

– Wszystkie te wydarzenia będą przeplatać rozmaite aukcje. Jednym z głównych „fantów” do zlicytowania będzie koszulka meczowa Napoli z autografem Reprezentanta Polski w piłce nożnej Piotra Zielińskiego – dodaje organizator.

Prezentacja wozów strażackich, kurs pierwszej pomocy, pokaz charakteryzacji, stoiska gastronomiczne i „światełko do nieba”, to już atrakcje towarzyszące WOŚP-owemu graniu w Lubszy.

Lewin Brzeski również koncertowo
Organizatorzy z Lewina są przygotowani nawet na dwa warianty pogodowe. Jeśli nie będzie padać, to scena zostanie rozstawiona w Rynku. W przypadku złej aury impreza odbędzie się w Domu Kultury, natomiast bez względu na warunki pogodowe jedno jest pewne – 30-osobowa drużyna WOŚP z Lewina Brzeskiego rozpocznie zbiórkę pieniędzy od rana.

– Prezentacje, koncerty i występy artystyczne zaczynamy od godz. 15:00. Pierwsze licytacje zaplanowaliśmy na 16:50, a „światełko do nieba” standardowo o 20:00. Warto zaznaczyć, że na naszych aukcjach będzie można wylicytować koszulkę Reprezentacji Polski w siatkówce z autografami zawodników – informuje Tadeusz Tadla, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury.

Na scenie w Lewinie Brzeskim wystąpią m.in.: Zespół Carnage Six, Grupa Teatralna MGDK „Herody”, Małgorzata Kulińska i Leszek Wiklak. Tradycyjnie już, na wszystkich smakoszy będzie czekała gorąca strawa – Kociołek Diabła.

Grodków i Kolnica zagrają wspólnie
Na ulicach Grodkowa zobaczymy 63 wolontariuszy. Zbiórkę na terenie Kolnicy, Bąkowa i Młodoszowic przeprowadzi 20 wolontariuszy ze sztabu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kolnicy.

– Zbiórka pieniędzy na terenie miasta potrwa od godz. 8:00 do 13:00, a później przenosimy się do Ośrodka Kultury i Rekreacji, gdzie zaplanowaliśmy koncerty oraz licytacje – mówi Marzanna Dawid-Arszyńska, szefowa grodkowskiego sztabu WOŚP.

Co prawda sztab w Kolnicy został zarejestrowany osobno, jednak Grodków i Kolnica grają wspólnie od wielu lat. Po kweście na swoich terenach obie grupy spotykają się na finale imprezy w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji. W tegoroczną akcję charytatywną włączył się również Pałac w Sulisławiu. Już w sobotę (13. stycznia), o godz. 21:00 w Klubie Stodoła 69 (obiekt w kompleksie pałacowym) odbędzie się dyskoteka. Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.