Kolejny bieg „Tropem Wilczym” w Grodkowie. Niebawem ruszają zapisy

0

Już niebawem rozpoczną się zapisy do biegu „Tropem Wilczym”. Podobnie jak w zeszłym roku zaplanowano start na dwóch dystansach – 1963 metrów i 5000 metrów. Bieg odbędzie się 4 marca 2018r.


Umowa między współorganizatorem lokalnym, tj. Zespołem Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie i organizatorem głównym, tj. Fundacją Wolność i Demokracja została podpisana pod koniec zeszłego roku. Na jej mocy Bieg „Tropem Wilczym” w tym roku również zagości w Grodkowie.

Przygotowanych zostanie 300 pakietów startowych, a uczestnicy mogą liczyć na pamiątkową koszulkę oraz medal. Warto zauważyć, że w zeszłorocznej edycji, zawodnicy pobiegli w koszulkach z nadrukowanymi wizerunkami żołnierzy wyklętych. Byli to Feliks Selmanowicz ps. „Zagończyk”, Lidia Lwow-Eberle ps. „Lala”, Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszko”, Danuta Helena Siedzikówna, ps. „Inka”, Paweł Jasienica, właściwie Leon Lech Beynar „Nowina”. W tym roku w pakiecie startowym ponownie na koszulkach pojawią się kolejne tego typu nadruki.

W biegu na 1963 metrów pobiegną dzieci i młodzież szkolna, cena pakietu startowego na tym dystansie wyniesie – 10 zł. W biegu będą mogli wziąć udział także dorośli, ale dla nich opłata startowa wyniesie 20 zł. Na dłuższym pięciokilometrowym dystansie koszt pakietu startowego wyniesie 30 zł.

Pomysł zorganizowania biegu w Grodkowie zrodził się w 2016 roku, kiedy w lesie w Starym Grodkowie zespół archeologiczny pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szwagrzyka odkrył w zbiorowej mogile zwłoki 30 żołnierzy z oddziału Narodowych Sił Zbrojnych Henryka Flamego „Bartka” działającego na Śląsku Cieszyńskim.

Bieg Tropem Wilczym to nie tylko okazja do uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych, ale także propagowanie wiedzy z historii najnowszej w sposób atrakcyjny dla każdego pokolenia, zwłaszcza młodych ludzi, a i przy tym promocja biegania jako forma rodzinnego spędzania wolnego czasu, zdrowego stylu życia i sportu.

– Niebawem ruszą zapisy elektroniczne na naszej stronie biegu. Liczymy na pomoc wolontariuszy, którzy – mamy nadzieję – podobnie jak w zeszłym roku,  zaangażują się w organizację biegu. Na chwilę obecną zauważamy duże zainteresowanie wydarzeniem, które będzie porównywalne do tych organizowanych w większych miastach. Będziemy starali się także o pomoc strażaków z OSP oraz wojska. Zapraszamy mieszkańców Grodkowa do wzięcia udziału w biegu – mówi współorganizator Danuta Trzaskawska, dyrektor ZSR CKP w Grodkowie.

W zeszłym roku udział wzięło ponad 100 biegaczy w różnym wieku chcących uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy do odwiedzania strony organizatorów biegu: http://tropemwilczym.zsrgrd.pl oraz profilu na portalu społecznościowym facebook: https://www.facebook.com/pg/GrodkowTropemWilczym w celu śledzenia najnowszych aktualności związanych z biegiem w Grodkowie.