Gredar wygrywa z Heiro. Brzeżanie z pierwszymi punktami po przerwie

0

Po ubiegłotygodniowej przegranej w spotkaniu z Remdeium Pyskowice w drugiej kolejce Gredar odnosi pierwsze zwycięstwo po przerwie świątecznej. Wygrana tym bardziej cieszy, bo w dalszej części rozgrywek każdy zespół będzie próbował wywalczyć punkty przy każdej możliwej okazji.

Oba zespoły zaczęły spotkanie od wyrównanej gry stwarzając podbramkowe sytuacje ale bez większych rezultatów. Obie ekipy wykonywały również kawał dobrej pracy w defensywie. Bramkarze przy oddawanych strzałach mieli ręce pełne roboty. Pierwsza bramka padła w 8. minucie. Do bramki Piszczka trafił Marcin Krajewski. Zawodnik oddał celny strzał z rzutu wolnego i wyprowadził zespół z Brzegu na prowadzenie. Po bramce Krajewskiego sytuacja na parkiecie wróciła do poprzedniego stanu. W 15. minucie sędzia po dotknięciu piłki ręką podyktował rzut karny dla gości. Do wykonania podszedł Piotr Krawczyk, ale Rączkowski popisał się kapitalną interwencją. W następnej akcji Raczkowski obronił kąśliwy strzał, ale sędzia dopatrzył się faulu na zawodniku z Rzeszowa i podyktował kolejny rzut karny. Tym razem Sebastian Fedan nie dał szans bramkarzowi z Brzegu i doprowadził do remisu 1:1.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły od żywiołowej gry bez większych rezultatów , gra obfitowała w wiele bardzo dobrych zagrywek w kierunku bramki swoich rywali. W 31 minucie team Heiro musiał postawić się na baczność ponieważ doprowadził już do 5. fauli , każdy następny automatycznie mógł zostać zamieniony na rzut karny. W podobnej sytuacji pięć minut później znalazł się Gredar. Na 3 minuty przed końcem Maciej Salak wywalczył piłkę i przeprowadził indywidualną akcję na bramkę Heiro ,a następnie wycelował piłkę w stronę bramki , dla pewności dobił ja Wojciech Krawców. Gredar objął jednobramkowe ale nadal nie mógł być pewny wygranej. Na siedem sekund przed końcem spotkania zawodnik Gredaru dopuścił się szóstego faulu na bramkarzu gości – Sebastianie Fedan, sam poszkodowany go egzekwował , ale go przestrzelił. Gredar szybko wznowił grę lecz tym razem to zawodnik z Rzeszowa faulował a sędziowie przyznali rzut karny dla gospodarzy. Fabiszewski również się nie popisał ,i nie wykorzystał okazji, ale po końcowej syrenie wynik zakończył się ostatecznie wynikiem 2:1 dla Gredaru. Brzeżanie mogą mówić o wielkim szczęściu.

KS Gredar Futsal Team Brzeg – Heiro Rzeszów 2:1 (1:1)

Bramki: 8. Krajewski (Fabiszewski), 37. Krawców (Salak) – 17. Fedan (kar.)

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Raczkowski (Sikorski) – Ożóg, Fabijniak, Zajączkowski, Salak, Krajewski, Kozak, Krawców, Michalak, Samborski, Dziubczyński, Fabiszewski, Kucharski

Heiro Rzeszów: Piszczek (Opaliński) – Lutsiv, Depta, Przybyło, Fedan, Krawczyk, Codello, Wdowik, Adamski