Porażka SKS Orlik Brzeg w starciu ze Śląskiem Wrocław. Drużyna gości wraca do domu z punktami.

0
SONY DSC

Niedzielne popołudnie (21.01.) nie okazało się łaskawe dla kibiców brzeskiej drużyny. Po wyrównanej, pełnej poświęcenia i determinacji walce, brzeska drużyna uległa gościom ze stolicy Dolnego Śląska 31:34. Nasi piłkarze ręczni zostawili na boisku jednak serce i ducha walki, udowadniając, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego zdania w ligowych rozgrywkach.

Pierwsza połowa starcia obu drużyn była niezwykle równym pojedynkiem. Orlik niejednokrotnie wychodził na prowadzenie, a Wrocław dwoił się i troił, aby nadrobić stracone punkty. Kibice ochoczo dopingowali brzeżan, mając nadzieję na utrzymanie przynajmniej skromnego prowadzenia. Niestety, ku dezaprobacie zebranej w hali sportowej przy ul. Oławskiej publiczności, pierwszą rundę spotkania zakończono z wynikiem 18:17 na korzyść WKS Śląsk Wrocław. Charyzma, którą Orlik pokazał przez 30 minut meczu była jednak prognozą równie dobrej postawy w drugiej odsłonie rywalizacji.

Decydująca runda starcia okazała się być podobnie wyrównanym widowiskiem, co pierwsza. Zawodnicy byli coraz bardziej zdenerwowani, często padały bramki z rzutów karnych. Przy końcówce spotkania Wrocław nieco wyśrubował wynik, dystansując brzeżan pięcioma punktami przewagi przy stanie 34:29. Naszym zawodnikom przy ostatnich minutach przed końcowym gwizdkiem udało się odrobić dwa punkty, udowadniając, że są w stanie prowadzić grę do końca i nie tracić przy tym ducha walki.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków. Przegraliśmy co prawda mecz, ale daliśmy z siebie naprawdę dużo. Punkty pojechały do Wrocławia, ale udało nam się wyciągnąć z tego starcia wnioski. Mieliśmy okresy bardzo dobrej gry, zarówno w ataku jak i w obronie. Zabrakło widocznie pewnych detali, które są jednak możliwe do wypracowania w trakcie treningów i o to będziemy się starać – mówił nam Paweł Pietraszek, trener SKS Orlik Brzeg.

Brzeska drużyna zajmuje obecnie ostatnie, 14. miejsce w tabeli 2. ligi piłki ręcznej. Podejmowaliśmy na własnym terenie zajmujący 4. lokatę Śląsk Wrocław. Miejmy nadzieję, że pozycja, na której się znajdujemy jest jedynie przejściowa, a naszym szczypiornistom uda się jeszcze nie raz zadowolić swoich wiernych kibiców.