Policjanci odnaleźli zaginioną 28-latkę

0
poszukiwania w Brzegu

Wczoraj (26.01), kilka minut przed godziną 22:00 rozpoczęła się akcja poszukiwawczo-ratownicza 28-letniej mieszkanki Brzegu. Kobieta wychodząc z domu pozostawiła list pożegnalny. Po czterech godzinach prowadzonych poszukiwań policjanci odnaleźli zaginioną w jednym z mieszkań na terenie miasta.


Policjanci, strażacy oraz ratownicy z Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Lipki rozpoczęli swoje działania na Kępie Młyńskiej. Następnie sprawdzano teren dawnego browaru. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że w poszukiwaniach wykorzystywano logowanie się telefonu komórkowego zaginionej.

– Okoliczności zaginięcia zakwalifikowały osobę poszukiwaną do kategorii pierwszej. Natychmiast zostały powiadomione wszystkie służby, policjanci, którzy skończyli pracę tego dnia zostali wezwani do służby – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Działania prowadziliśmy przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Około godz. 2:00 policjanci operacyjni ustalili lokalizację 28-latki. Przebywała ona w jednym z mieszkań na terenie miasta, była nietrzeźwa – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Kobieta została zatrzymana, obecnie znajduje się w policyjnym areszcie (tzw. PdOZ – Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych – red.). Po wytrzeźwieniu czekają ją specjalistyczne konsultacje.