Kierował bez uprawnień i ważnego OC, ale miał za to ponad 3 promile

0

Do dwóch lat więzienia grozi 41-letniemu kierowcy daewoo, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został ujęty przez zgłaszającą, kiedy jego pojazd zatrzymał się na środku jezdni. Zaniepokojona kobieta nabrała podejrzeń, że mężczyzna może być nietrzeźwy i zaalarmowała policję.


– W poniedziałek (29 stycznia), tuż przed godziną 23:00 dyżurny odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Z przekazanych informacji wynikało, że wszystko działo się na jednym z osiedli w Brzegu. Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszającą, która wskazała podejrzewanego kierowcę – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Jak wynika z jej relacji, kilka chwil wcześniej samochód zatrzymał się na środku jezdni. Wtedy zaniepokojona podeszła do auta. Siedzący za kierownicą daewoo mężczyzna tłumaczył, że zabrakło mu paliwa. Zgłaszająca szybko nabrała podejrzeń, że może on być nietrzeźwy – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjanci przebadali 41-letniego mieszkańca Brzegu, a alkosensor wskazał ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy, a pojazd nie ma ważnego OC.