W Brzegu rusza nabór do szkół i przedszkoli

0
nabór do szkół
fot. brpd.gov.pl

Od 14 lutego można składać wnioski o przyjęcie dzieci do brzeskich przedszkoli. Dzień później (15.02) rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych, w tym placówek z oddziałami sportowymi. Harmonogram naboru został ogłoszony na stronie internetowej brzeskiego magistratu.


Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym potrwa od 14 lutego do 2 marca. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym zostanie ogłoszona 27.03.2018r.

W przypadku szkół podstawowych termin składania wniosków o przyjęcie wyznaczono od 15 lutego do 5 marca, a ogłoszenie komisji rekrutacyjnej o uczniach zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie opublikowane 28.03.2018r.

Wnioski o przyjęcie do oddziału sportowego szkół podstawowych również można składać od 15 lutego do 5 marca. Należy przy tym zaznaczyć, że nabór do oddziałów sportowych dotyczy wyłącznie klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 (dyscypliny: piłka nożna – dziewczęta, piłka nożna – chłopcy) oraz klas IV, V i VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 (dyscypliny: koszykówka – dziewczęta, piłka ręczna – chłopcy).

Szczegółowe harmonogramy, w tym terminy weryfikacji wniosków, przeprowadzenia próby sprawności fizycznej (oddziały sportowe) oraz postępowań uzupełniających, dostępne są na stronie Urzędu Miasta w Brzegu >>> TUTAJ <<<.