Olimp na właściwym torze. Kąty Wrocławskie pokonane

0

Dobra dyspozycja w poprzednim meczu została zachowana. W wjazdowym meczu Olimp Grodków z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie potwierdził, swoją dobrą dyspozycję. Zawodnicy grodkowskiej drużyny ponownie udowodnili że poprzednie zwycięstwo nie było jednorazowym epizodem i pewnie pokonali swoich rywali 16-26.

Wynik spotkania otworzył w 2 min. Maciejewski, chwile później bramkę dołożył Kolanko i już w tym momencie gry można było założyć że pociąg z napisem Olimp podąża właściwym torem a z każdą minutą będzie nabierał prędkości. Wprawdzie w 22. minucie rywal próbował dotrzymać kroku gościom, ale tego dnia gospodarzy nie było stać na więcej. Wyższy bieg grodkowian spowodował ze przewaga wzrosła do trzech bramek, by ostatecznie zakończyć pierwszą część spotkania wynikiem 8-10.

Przerwa nie wpłynęła na rozluźnienie dyscypliny taktycznej i podobnie jak w pierwszej części od bramki zaczyna ponownie Maciejewski. Grodkowianie grają szybko i skutecznie, osiągając zdecydowaną przewagę bramkową. W 37. minucie jest już 9-15 od tego momentu można było się spodziewać że zwycięzcą tego meczu może być tylko zespół z Grodkowa. W tej chwili zawodnicy grodkowskiej drużyny mieli całkowitą kontrolę nad przebiegiem spotkania z każdą minutą powiększając rozmiary swojej wygranej. Zawodnicy wykazali się dobrą i skuteczną grą zarówno w ofensywie i obronie. Ostatnią bramkę spotkania zdobył Stępień, ustalając końcowy wynik na 16-26. Dziesięciobramkowa wygrana powinna ucieszyć zarówno kibiców, jak również zawodników, powinna być bowiem dobrym znakiem na przyszłe spotkania.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – UKS Olimp Grodków

Kąty: Jarząbek – Krekora 3, Jaworski, Niżyński, T. Łuczak 4, Kazimierczak1 Wilk, M. Łuczak 6, Ścigała. Osrtówka, Malawski 2, Grzesiak, Jeruszka. Trenerzy: Jerzy Dyrkacz, Alicja Żułasik. Kary: 8 min. Karne 7/5

Olimp: Młoczyński, Muszak – Maciejewski 7, Koszyk 1, Żubrowski 1, Chmiel 3, Prokop 6, Kolanko 4, Stępień 1, Białożyt, Kulej, Mierzwiński , Ogorzelec 1, Świerczyński 1, Turyniewicz, Hertel 1. Trenerzy: Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski. Kary: 12 minut. Karne: 6/5.