Koszykarki Stali Brzeg kończą sezon z Gorzowem Wlkp.

0

Koszykarki Stali Brzeg kończą rozgrywki 2 ligi dwumeczem z Gorzowem Wlkp. W minioną niedzielę podopieczne trenerów Arkadiusza Uloka i Mariusza Kolekty po 5-godzinnej podróży zmierzyły się na wyjeździe z Eneą AZS AJP Gorzów Wlkp.

Był to wyjątkowy mecz dla grającej w barwach Stali Patrycji Łojek, która wychowała się właśnie w Gorzowie Wlkp. i wiele lat spędziła trenując w drużynie AZS-u. Pierwsza kwarta była dla obu drużyn mało skuteczna zakończona wynikiem 9:9.

Obie ekipy rozegrały się dopiero w drugiej kwarcie. Minimalną przewagę uzyskały gorzowianki, których pierwsza drużyna występuje w ekstraklasie, a rezerwy grają w 1 oraz w 2 lidze. Do przerwy 26:22 prowadzenie gospodyń.

Po zmianie stron spotkanie bardzo się wyrównało. Wynik oscylował ciągle w okolicach remisu. Brzeżanki rozpoczęły swoją koncertową grę i dziurawiły obręcz rywalek rzutami za trzy punkty. Wyczyn ten udał im się aż 7 razy w drugiej połowie meczu. Trafiały Patrycja Łojek (3 razy za 3), Barbara Łachacz (1), Natalia Szymczak (2) i Wiktoria Wiśniowska (1). Świetnie grała Magda Libront, która trafiła aż 14 punktów.

Dzięki fenomenalnej grze Stalówki prowadziły już 45:40, a po chwili 49:42. Po trzech kwartach na tablicy wyników widniało 45:49 na korzyść przyjezdnych.

W ostatniej odsłonie zaczęły się spore emocje. Najpierw gorzowianki doprowadziły do remisu 51:51, a następnie wyszły na prowadzenie 64:55. „Stalówki” w kilkadziesiąt sekund na niespełna półtorej minuty do końca spotkania zdołały doprowadzić do remisu 65:65.

Znakomicie spisała się kapitan Stali Brzeg Barbara Łachacz, która najpierw pewnie wykorzystała dwa rzuty wolne, następnie trafiła za trzy punkty, zrobiła przechwyt trafiła za dwa, a w międzyczasie „trójką” popisała się brzeska „gorzowianka” Patrycja Łojek.

Emocje sięgnęły zenitu przy stanie 67:67 na 27 sekund do końca meczu piłkę miały gospodynie. Stalówki świetnie broniły i nie dopuszczały rywalki do pozycji rzutowej. Niestety, na 4 sekundy przed końcem meczu sędzia odgwizdał przewinienie Wiktorii Wiśniowskiej, a dodatkowo przewinieniem technicznym ukarany został drugi trener Stalówek Mariusz Kolekta. Rywalki wykorzystały dwa z trzech rzutów wolnych i miały jeszcze piłkę z boku.

Ostatecznie Stal przegrała w Gorzowie Wlkp.  67:69.

” – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować całej drużynie za fantastyczny mecz. Gratuluję rywalkom zwycięstwa w tym trudnym spotkaniu. Za tydzień rewanż na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Na pewno będzie to ciekawe widowisko i wierzę, że to zawodniczki będą głównymi bohaterkami meczu koszykówki żeńskiej. Pracę sędziów w meczu w Gorzowie Wlkp. chciałbym przemilczeć. I nie mówię tu o ostatniej akcji meczu, ale o całym widowisku.” – skomentował mecz Mariusz Kolekta, prezes oraz drugi trener Stali Brzeg.

Mecz rewanżowy odbędzie się w Brzegu w niedzielę 18 marca br. o godzinie 18:00 w hali MOSiR przy ul. Oławskiej 2a.

Będzie to już ostatni ligowy pojedynek Stalówek w sezonie 2017/2018. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. – KSK Stal Brzeg   69:67   (9:9, 17:13, 19:27, 24:18)

Stal:  Basia Łachacz 16, Patrycja Łojek 15, Magda Libront 14, Wiktoria Wiśniowska 12, Natalia Szymczak 8, Wiktoria Stala 2, Natalia Krej 0, Wiktoria Janiec 0, Anna Międzybrodzka 0, Angelika Muszyńska 0. Trenerzy: Arkadiusz Ulok i Mariusz Kolekta