Dzielny Mateuszek walczy o zdrowie, a Ty możesz mu pomóc

0

Smutna część historii Mattiego, to przykład zbiegu kilku pechowych zdarzeń losowych, które dosłownie nałożyły się na siebie. W ciągu jednej chwili, radosny i szczęśliwy chłopiec musiał walczyć o życie. I ten pojedynek wygrał, ale do dziś walczy o powrót do zdrowia.


Mateuszek Włodarczyk urodził się 22 lutego 2010 roku. Jego tato jest brzeżaninem. Co prawda od kilku lat mieszka z żoną i synkiem w Warszawie, jednak więź z rodzinnym miastem jest na tyle silna, że sakramentu chrztu świętego udzielono Mattiemu w brzeskim kościele pw. Krzyża Świętego.

– Do lutego 2016r. nasz synek był w pełni zdrowym chłopcem. Niestety, 4 dni po swoich 6. urodzinach, w skutek ciężkiego przebiegu grypy AH1N1, stracił przytomność podczas kąpieli w wannie. Niedotlenienie mózgu oraz śpiączka, a następnie 6 tygodni walki o życie. Później trafiliśmy do kliniki Budzik w Międzylesiu. Mateusz dzięki opiece i przeprowadzanej rehabilitacji zaczął do nas „powracać” – opisują najtrudniejsze chwile rodzice Mateuszka.

Dziś 8-letni chłopiec nie poddaje się i stale walczy o zdrowie. Dzięki kosztownej rehabilitacji zrobił duże postępy. Matti cały czas jest poddawany zabiegom, które mogą okazać się przełomowe w jego leczeniu.

– Szansą na poprawę zdrowia synka jest wszczepienie przez prof. Wojciecha Maksymowicza stymulatora mózgu, a następnie zabieg komórkami macierzystymi w klinice w Lublinie. Niestety, zabiegi te nie są refundowane przez NFZ, a koszt jednego wynosi ponad 80 000 złotych – mówi pan Marek, tato małego wojownika.

Każdy, kto chciałby wspomóc Mattiego w powrocie do zdrowia może przekazać 1% z podatku. To Ciebie nic nie kosztuje. Wystarczy, że w rozliczeniu rocznym, w rubryce „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, wpiszesz nr KRS: 0000037904, a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” wpiszesz: 30500 Mateusz Włodarczyk Warszawa.

Leczenie i rehabilitację Mateuszka można również wesprzeć finansowo wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytuł wpłaty: 30500 Mateusz Włodarczyk Warszawa