Spacerek Olimpu. Wygrana z Astrą Nowa Sól

0

Spotkanie ligowe z Astrą Nowa Sól nie było z serii tych trudnych i wymagających. Jedna ze słabszych drużyn II-ej ligi przyjechała do Grodkowa w mocno okrojonym składzie, co niestety na mających pierwszoligowe aspiracje grodkowian było za mało.

Wynik meczu otworzyli goście, by w 3 minucie prowadzić 1-2. Zespół Olimpu szybko uporządkował grę i w 12 minucie doprowadził do wyniku 8-4 i taka przewaga bramkowa trwała do 26 minuty. W ostatnim fragmencie pierwszej części spotkania szereg błędów przyjezdnych pozwolił grodkowianom na zwiększenie przewagi i na tablicy pojawił się wynik 19-10.

Przerwa na odpoczynek i zregenerowanie sił podziałała na zawodników Astry wyraźnie demobilizująco, zawodnicy wyszli na druga część spotkania wyraźnie osłabieni i byli przeciwieństwem zespołu z pierwszej części meczu w której grali nad wyraz ambitnie i skutecznie dotrzymując kroku wyżej notowanym grodkowianom. Zawodnicy Olimpu mimo popełniania błędu nieskuteczności szybko powiększali swoja przewagę bramkową nad rywalem, pokazując że miejsce które zajmują w tabeli należy się im zasłużenie. Mecz zakończył się wysoką wygraną grodkowian 39-23, jednakże przy lepszej skuteczności olimpijczycy mogli pokusić się by wygrana była o 10 bramek większa.

Podsumowując spotkanie można stwierdzić że walka Olimpu o awans i powrót na pierwszoligowe parkiety staje się coraz bardziej realna. Zespołowi Olimpu zostało jeszcze do rozegrania pięć spotkań. Zawodnicy muszą przystąpić do kolejnych zawodów z maksymalną koncentracją, tak aby skutecznie bronić fotel lidera, na którym usadowili się po sobotnich spotkaniach.

UKS OLIMP GRODKÓW vs MKST Astra Nowa Sól 39:23 (19:10)

Olimp: Młoczyński, Muszak – Maciejewski 7, Koszyk 1, Żubrowski 2, Chmiel 2, Prokop 4, Kolanko 3, Stępień 1, Białożyt 2, Kulej 1, Mierzwiński 4, Ogorzelec 4, Świerczyński 4, Turyniewicz, Hertel 4, Trenerzy: Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.

Kary: 6 min. Karne: 2/2

Astra: Ceglarz, Lotko 1, Bortnowski 2, Kokot, Grygorowicz, Nowakowski 1, Nowakowski, Gołębiowski 7, Hołubek 4, Hajnysz 3, Wysocki 5, Rapiejko. Trener: Robert Kołodyński.

Kary: 4 minuty Karne: 3/2