Publiczny Żłobek w Grodkowie zostanie powiększony

0

W związku z dużym zapotrzebowaniem miejsc w Żłobku Publicznym, Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz wyszedł z inicjatywą powiększenia placówki o kolejną salę. Pracownicy Gminnego Zarządu Szkół i Przedszkoli złożyli wnioski do Ministerialnego Programu Maluch+ 2018 na podtrzymanie miejsc istniejących oraz na utworzenie kolejnych miejsc w żłobku.


Po przyznaniu dotacji z programu Maluch+ 2018 rozpoczęły się prace adaptacyjne pomieszczeń. Zgodnie z prawem budowlanym, przepisami sanitarno – lokalowymi oraz przeciwpożarowymi wykonano adaptację pomieszczeń przedszkolnych na potrzeby żłobka. Z początkiem marca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzegu oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu dokonali odbioru pomieszczeń z pozytywną opinią.

Od 3 kwietnia 2018 roku zadowolone dzieci rozpoczęły okres adaptacyjny w Żłobku Publicznym.

Dyrekcja, Pracownicy Żłobka oraz Rodzice przekazują podziękowanie za zaangażowanie Burmistrza i pracowników Gminnego Zarządu Szkół i Przedszkoli w powiększaniu placówki i umożliwienie powiększenia grona żłobkowiczów o ósemkę dzieci. Obecnie do Żłobka zapisanych jest w sumie 48 dzieci.