Turniej z udziałem reprezentacji Polski U-19 w Brzegu, Grodkowie i Opolu

0
Polska Bośnia i Hercegowica
fot. archiwum

Tegorocznym organizatorem Turnieju Trzech Narodów ponownie będzie Opolski Związek Piłki Nożnej. Oznacza to, że na Opolszczyznę zawitają reprezentacje U-19: Polski, Szkocji oraz Bośni i Hercegowiny. Mecze odbędą się na stadionach w Brzegu, Grodkowie i Opolu.


– Jednym z warunków przyznania nam tego towarzyskiego turnieju było położenie obiektów, czyli jak najkrótsza między nimi odległość. Ustaliliśmy także, że mecz Polski ze Szkocją zorganizujemy w Opolu, na stadionie Odry, przy sztucznym świetle, spotkanie z Bośnią i Hercegowiną odbędzie się w Brzegu, a starcie z nimi Szkotów, powinno być świętem futbolu w Grodkowie. Tam jest świetne zaplecze meczowe i stadion, który spełnia wymogi takich zawodów, a my chcemy doceniać takie inwestycje – mówi Tomasz Garbowski, prezes OZPN.

Zmagania drużyn narodowych odbędą się we wrześniu. Warto zwrócić uwagę, że Polska, w maju 2020 roku, zorganizuje Mistrzostwa Świata drużyn U-20, a więc zawodnicy, którzy wystąpią na opolskich stadionach, to bezpośredni kandydaci do gry na młodzieżowym mundialu.

Przypomnijmy, że Brzeg już wcześniej był gospodarzem rozgrywek międzypaństwowych. W 2011 roku na stadionie miejskim młodzieżowa reprezentacja Polski U-20 pokonała Niemcy 1:0. Rok później kadra U-18 ograła Słowenię 2:1, w czerwcu 2015 r. narodowy zespół U-15 wygrał ze Szkotami 3:1, a w listopadzie reprezentacja U-18 rozgromiła Serbów aż 5:0.