Są nowe kamery, miejski szalet znów zostanie otwarty

1

Monitoring miejski w Brzegu wzbogacił się o cztery urządzenia rejestrujące obraz wideo. Dwie kamery zostały usytuowane na skrzyżowaniu ulic Długiej i Piastowskiej, a kolejne dwa urządzenia będą dozorować okolice publicznej toalety. Łączna wartość zakupu i montażu nowego monitoringu wyniosła ponad 18 tys. złotych.


Montaż kamer sprawił jednocześnie, że miejski szalet znów zostanie otwarty. Kiedy? – Dzisiaj (12 kwietnia) toaleta zostanie przywrócona do użytku. Obecnie w skład systemu monitoringu miejskiego wchodzą 64 kamery, czyli o 4 więcej niż dotychczas. Nowe urządzenia zostały zamontowane na skrzyżowaniu ul. Długiej z Piastowską oraz w pobliżu szaletu. Zakup urządzeń, instalacja, wpięcie do sieci, czyli łączna kwota tego zadania wyniosła 18 433,00 zł – informuje Sławomir Mordka, szef biura promocji w brzeskim urzędzie miasta.

Przypomnijmy, że wyremontowana w ubiegłym roku toaleta za blisko 200 000 złotych została już dwukrotnie „obrabowana”. Nieznani dotąd sprawcy uszkodzili zamki z automatami wrzutowymi i ukradli z nich pieniądze. Po pierwszym incydencie miasto ponownie zakupiło urządzenia do pobierania opłat, ale już tydzień później znów zostały uszkodzone, a monety 1 złotowe zabrane.

Sprawców nie odstraszyły kamery leśne – tzw. fotopułapki, dlatego władze Brzegu postanowiły otworzyć szalet dopiero po zamontowaniu monitoringu miejskiego. Publiczna toaleta dozorowana przez dwie kamery ma teraz szansę stać się najlepiej strzeżonym obiektem w mieście.