Sukces grupy tanecznej ADHD podczas Ogólnopolskiego Festiwalu „Tańcowadła 2018”

0
fot. Roman Baran / BCK

W sobotę i niedzielę (14-15.04), scenę Domu Kultury w Ozimku opanowali tancerze z całego kraju. W Ogólnopolskim Festiwalu nie zabrakło grupy tanecznej z Brzeskiego Centrum Kultury. Rewelacyjnie przygotowany zespół ADHD pod przewodnictwem Pauliny Rutowicz, zachwycił jurorów choreografią oraz techniką i zwyciężył w swojej kategorii.


– Konkurencja była naprawdę silna, dlatego tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa. Jestem dumna z naszych tancerek. Przygotowaliśmy choreografię inspirowaną Azją. Dziewczyny tańczyły w kimonach, miały tradycyjny makijaż japoński i charakterystyczne peruki. Połączyłyśmy klasyczny taniec japoński z elementami techniki modern jazz undeground, która czerpie między innymi z dynamiczności ruchu postaci z gier komputerowych, tak charakterystycznych dla kultury japońskiej – mówi Paulina Rutowicz, instruktor i choreograf w Brzeskim Centrum Kultury.

Dodajmy, że grupa ADHD wysłała wcześniej do organizatorów „Tańcowadeł 2018” film konkursowy, po którym artystów z Brzegu zakwalifikowano bezpośrednio do finałów festiwalu. Tancerki pokonały w konfrontacji artystycznej grupy z Opola, Gliwic, Nysy, Rzeszowa, Olesna i Ozimka. ADHD będzie można zobaczyć w nowych choreografiach podczas najbliższych produkcji BCK: „Calineczka i Calineczka” (spektakl komediowy dla całej rodziny) 27.04 i 19.05 oraz 11-13.05 „Słownik wyrazów osobników młodocianych” (spektakl dla widzów 13 plus).