Rusza budowa sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznym skrzyżowaniu Brzeg – Żłobizna

0
sygnalizacja świetlna
fot. archiwum

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z drogą wojewódzką 401 i ulicą Makarskiego w Brzegu. W ciągu kilku dni wykonawcy zostanie przekazany plac budowy. Prace mają potrwać nie dłużej niż 2 miesiące.


Przypomnijmy, na skrzyżowaniu Brzeg – Żłobizna często dochodzi do kolizji i wypadków, w tym ze skutkiem śmiertelnym. Inwestycja w postaci ronda jest nierealna ze względu na koszt, który według szacunków przekroczyłby 5 mln złotych. Opolski zarządca dróg krajowych podjął decyzję o budowie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

– W tej chwili jesteśmy na etapie podpisywania umowy z wybranym wykonawcą, firmą Doctus z Ostrowa Wielkopolskiego. Zgodnie z porozumieniem zawartym w 2017 r. w kosztach realizacji partycypować będzie Zarząd Województwa Opolskiego oraz Powiat Brzeski. Przekazanie placu budowy nastąpi w ciągu 10 dni od daty podpisania umowy – informuje Małgorzata Kordek z opolskiego oddziału GDDKiA

Koszt budowy wyniesie 515 372,26 złotych. Sygnalizacja świetlna zostanie wyposażona w nowoczesne wideodetektory, które mają pozwolić na sprawny i bezpieczny przepływ ruchu. Na masztach znajdą się również kamery, do których zdalny dostęp będzie miał zarządzający ruchem.