#DKB 2018 – Donata Przybysz ponownie Księżną Brzegu

0

Donata Przybysz została ponownie wybrana na Księżną Brzegu. W trakcie Dni Księstwa Brzeskiego, w środę 2 maja ponownie przyjęła od burmistrza insygnia władzy. 


Pośród trojga kandydatów, brzeżanie ponownie postawili na Donatę. Widocznie rok piastowania przez nią tej funkcji był dla wszystkich satysfakcjonujący.

Jest to przede wszystkim funkcja reprezentatywna. Turyści widzą to jako żywą atrakcję. Cieszę się, że Brzeg jest kojarzony z Księciem lub Księżną. Jest to na pewno jakaś wizytówka miasta. Zobaczymy, co przyniesie jutro. Być może będę mogła kolejny raz sprawować tę funkcję – mówiła nam jeszcze wczoraj Donata.

Sama zainteresowana cieszyła się, gdy okazało się, że mieszkańcy zdecydowali o jej reelekcji. Burmistrz Brzegu, Jerzy Wrębiak nakrył ją peleryną i umieścił koronę na jej głowie. Przez kolejny rok Księżna Donata będzie reprezentować Brzeg. Turyści razem z nią zwiedzają zabytkowe okolice i poznają historię miasta.

Jestem mile zaskoczona. Spodziewałam się, że korona tym razem znajdzie się na głowie mężczyzny. Jednak mieszkańcy ponownie wybrali mnie, z czego bardzo się cieszę. – mówiła tuż po wyborze Donata.