Remis Stali w derbach [fotorelacja]

0

Brzeska Stal może mówić o dużym szczęściu. Po wielu próbach gospodarze pokonali bramkarza ze Zdzieszowic dopiero w doliczonym czasie gry. Bramkę na wagę 1 punktu zdobył Damian Celuch.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego akcentu przyjezdnych. Bardzo szybko, bo już  w 3. minucie spotkania Bartosz Włodarczyk pokonał pewnym strzałem stojącego w bramce Stali Stitou. Kolejne minuty w wykonaniu piłkarzy ze Zdzieszowic ograniczały się w dużej mierze do gry obronnej, natomiast brzeżanie starali się odrobić straty.

Po zmianie stron Stal nie zwalniała tempa, jednak większość akcji kończyła się „pudłem” lub udaną interwencją bramkarza Ruchu. Gol dla brzeżan wisiał w powietrzu. Stało się to jednak dopiero w doliczonym czasie gry, a dokładniej – w ostatniej akcji meczu. Nowacki wrzucił piłkę w pole karne, znajdujący się w nim Celuch przejął futbolówkę i mocnym strzałem wyrównał wynik spotkania na 1:1.

Po niedzielnym meczu z Ruchem Zdzieszowice w ramach 27. kolejki, Stal znajduje się na 4. miejscu w tabeli. Do lidera z Tarnowskich gór traci jedynie trzy punkty, do znajdujących się na drugim i trzecim miejscu – KS Polkowice i Skra Częstochowa dwa.

Stal Brzeg – Ruch Zdzieszowice 1-1 (0-1) 0-1 Włodarczyk – 3., 1-1 Celuch – 90.

Stal: Stitou – Jurek, Sikorski, Kochański (46. Maj), Żmuda – Januszkiewicz (71. Zalewski), Celuch, Nowacki, Bronisławski, Cieślik (57. Gajda) – Lipiński. Trener Krystian Pikaus.

Ruch: Sochacki – Sotor, Weremko, Bachor, Nowak – Pałach (47. Wolny, 90. Kostrzycki), Czajkowski, Damrat, Sypek (78. Wieczorek), Włodarczyk (77. Grądowski) – Czapliński. Trener Łukasz Ganowicz. Sędziował Krystian Stenzinger (Żagań).

Żółte kartki: Januszkiewicz, Żmuda – Sotor, Wolny, Sochacki. Widzów 800.