W piątek rozpocznie się Święto Powiatu Brzeskiego. To będą trzy dni świetnej zabawy

0

Od piątku do niedzieli (1-3 czerwca), na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu będą czekać koncerty, występy artystyczne, prezentacje organizacji pozarządowych, dmuchane zamki i wiele innych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo, w sobotę od godz. 21:00 rozpocznie się nocne zwiedzanie muzeum. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Święta Powiatu Brzeskiego jest bezpłatny. Poniżej prezentujemy program trzydniowej imprezy.


1 czerwca 2018 r. (piątek)
Dzień Dziecka/ Dzień Pieczy Zastępczej

15.00 – Rozpoczęcie, występy, animacje, dmuchańce – wstęp wolny
17.00 – Oficjalne otwarcie Święta Powiatu Brzeskiego
17.00 – Przelot motyli / Warsztaty na bębnach / Wręczenie nagród/ Pokazy
18.30 – Koncert zespołu Foliba
Zespół Foliba powstał w 2005 roku z inicjatywy Łukasza Dembińskiego. Wykonuje aranżacje muzyczne inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej. W jego skład wchodzi pięć osób, pasjonatów kultury Afryki Zachodniej oraz muzyki perkusyjnej. Członkowie zespołu podróżują do krajów takich jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą liczne warsztaty bębniarskie i taneczne w Polsce i za granicą.
Zespół regularnie koncertuje, ma za sobą ponad 500 występów w Polsce i za granicą (Czechy, Niemcy, Austria, Teneryfa, Maroko). Wystąpił na wielu scenach z muzykami i tancerzami rodem z Afryki,
Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym.

20.00 – Koncert zespołu TRIO BOFFELLI
Zapraszamy wielbicieli Italii, a także tych, którzy pragną poznać ją lepiej, na muzyczną podróż pełną opowieści, pięknych melodii, wzruszeń i śmiechu. Trio Boffelli to zespół młodych entuzjastów, absolwentów uczelni muzycznych we Włoszech i w Polsce. Podczas koncertu Italiano Vero, zespół postara się przybliżyć polskiej publiczności naturę prawdziwego Włocha. Nie zabraknie więc opowieści i anegdot o Włochach i ich obyczajach podpatrzonych okiem Polki wchodzącej jako początkująca żona w prawdziwą włoską rodzinę…
Jak się okazuje najważniejszą drogą do serca Włocha jest muzyka!!!
Oprócz znanych i lubianych melodii, takich jak: Volare, Felicita, Un Italiano vero, zespół zaprezentuje również najpiękniejsze piosenki z festiwalu San Remo, które zdobyły serca Włochów. Repertuar będzie zaskakiwał słuchaczy: od melancholijnych pieśni neapolitańskich, po energiczne, żywe i wesołe rytmy (Dimmi quando , Mambo italiano).

2 czerwca 2018 r. (sobota)
Święto Gmin Powiatu Brzeskiego/ 20-lecie Powiatu Brzeskiego

9:00-12:00 przygotowanie stoisk gmin
12:00-16:00 Turniej Gmin Powiatu Brzeskiego
12.15 – Powitanie uczestników II dnia Święta Powiatu Brzeskiego
12.20 – Powołanie Komisji Konkursowej
12.25 – Prezentacja gmin / stoiska / informacje o gminach Powiatu Brzeskiego
oraz o Gminach biorących udział w Święcie Powiatu
12.45 – Prezentacja kandydatów na Miss i Mistera Powiatu Brzeskiego
Głosowanie odbywa się do 15.30. Wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody!
13.30 Najciekawszy znak graficzny / logo Święta Powiatu Brzeskiego / prezentacja prac i wykonawców.
Prezentacje artystyczne gmin + hymn:
Ok. 14.00 – Gmina Brzeg
Ok. 14.30 – Gmina Lewin Brzeski
Ok. 15.00 – Gmina Lubsza
15.30 – zakończenie głosowania
16.00 Rozstrzygnięcie Turnieju Gmin Powiatu Brzeskiego 2018
16:30 Młodzieżowe Talenty Powiatu Brzeskiego: Damian Lis, Krzysztof Kołodziejczyk, Grzegorz Kuryła, Lukas Gogol
17:30 Turniej Rycerski (Zespół Rekonstrukcji Historycznych Wiwern)
19:00 Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Leśnicy
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica to zespół składający się z młodych ludzi w wieku od 8 do 25 roku życia, których największą pasją jest muzyka. Powstały w 2005 roku obecnie liczy około 80 muzyków na czele ze wspaniałym dyrygentem Klaudiuszem Lisoń, który jest nie tylko ich nauczycielem, ale także życiowym przewodnikiem. Od początku istnienia Młodzieżowa Orkiestra Dęta Lesnica bierze udział w licznych konkursach oraz przesłuchaniach w kraju i po za nim osiągając sukcesy i zdobywając wiele nagród. Od 2010 roku najważniejszym wydarzeniem każdego sezonu artystycznego Orkiestry są Gale Noworoczne prowadzone na wzór Wiedeńskich Koncertów Noworocznych gromadzące liczną publiczność. To głównie dla tego przedsięwzięcia muzycy przygotowują nowy repertuar i okazują niezwykłą pomysłowość w oprawie koncertów, nadając im niepowtarzalny charakter.
21:00 do 24.00 – Nocne Zwiedzanie Zamku

3 czerwca 2018r. (niedziela)
Dzień Organizacji Pozarządowych/ X-lecie współpracy z Horodenką (Ukraina)

9:00-12:00 przygotowanie stoisk gmin
12:00-16:00 Dzień Organizacji Pozarządowych (prezentacje organizacji pozarządowych z Powiatu Brzeskiego, Powiatowa Rada Pożytku Publicznego)
15:00 Występ grupy artystycznej z I LO w Brzegu / opiekun: Beata Kozicka
17:00 X-lecie współpracy z Ukrainą- zespół z Horodenki
18:00 Koncert Orkiestry Dętej „Dziubek Band”
DZIUBEK BAND to ekspresyjny big-band, którego muzyka to fuzja mocnego brzmienia m.in. trąbek, puzonów, saksofonów z domieszką gitary, gitary basowej, instrumentów klawiszowych i zestawu perkusyjnego.
DZIUBEK BAND powstał we Wrocławiu w 2011 roku, tworzą go muzycy sprawnie poruszający się w stylach pop, funky, jazz, disco, a nawet dubstep.
Liderem zespołu jest Mariusz DZIUBEK – dyrygent, aranżer, kompozytor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Gdańsku.
Od dzieciństwa zafascynowany instrumentami dętymi, które przenikają partytury jego nietuzinkowych projektów. Jest rozpoznawalny z uwagi na charyzmatyczny styl dyrygowania i prowadzenia orkiestry; w jednym z programów TV powiedziano o nim: „….Dyrygent z ADHD….”