Handball Festival 2018 w Grodkowie [fotorelacja]

0

Grodkowskie święto piłki ręcznej w pierwszą sobotę czerwca (2.06) jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków szczypiorniaka. Zarówno tych, którzy kibicują oraz kochają i uprawiają tę dyscyplinę sportu. Do Grodkowa przyjechało wiele drużyn.


W turnieju wzięły drużyny w przedziale wiekowym od dzieci do oldboya. Na czterech obiektach sportowych zagrały ze sobą zespoły z Świdnicy, Ziębic, Wrocławia, Tułowic, Opola, Oławy, Komprachcic, Pietrowic, Lubina. Łącznie między sobą mecze rozegrało około 30 zespołów. Mecze rozgrywane były w sześciu kategoriach i miały na celu przede wszystkim popularyzację piłki ręcznej, wymianę doświadczeń, a także zawieranie nowych znajomości i przyjaźni.

Zawody w ramach ósmej edycji Handball Festival rozpoczęły się o godzinie 9:00, przez kolejnych sześć godzin wszystkie zespoły rywalizowały na czterech obiektach – Orlik przy PSP3, Stara Hala na ul. Klubowej, Hali Sportowej im. Zdzisława Zielonki na ul. Sienkiewicza oraz boisku wielofunkcyjnym przy ZSR CKP przy ulicy Krakowskiej. Meczom towarzyszyła ogromna rywalizacja i chęć pokazania najlepszych zagrań, wielka ambicja zawodników, nieustępliwość, piękne bramki, radość wygranych i smutek pokonanych.

Po rywalizacji drużyn młodzieżowych oraz oldboyów nastąpiło uroczyste rozdanie pucharów i pamiątkowych dyplomów dla wszystkich drużyn biorących udział w zawodach. Następnie rozegrany został pokazowy mecz między seniorami UKS Olimp Grodków oraz OSiR Komprachcice.

Tegoroczny Handball Festival przeszedł już do historii, kolejne zawody odbędą się w przyszłym roku. Impreza wlicza się do obchodów „Jubileuszu 100 lecia Polskiej Piłki Ręcznej” oraz 750-lecia nadania praw miejskich miejscowości Grodków.