W Brzegu powstało drugie Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków

0

Osoby chorujące na cukrzycę mogą liczyć na dodatkową edukację diabetologiczną oraz szeroki wachlarz zajęć integracyjnych. Wykłady, prelekcje warsztaty kulinarne, czy wspólne spacery Nordic Walking, to tylko cześć oferty Koła nr 2 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Brzegu.


– Drugie koło PSD powołaliśmy do życia 24 lutego br., a prezesem nowo powstałej organizacji została pani Grażyna Grabe, diabetyk i społecznik. Naszym priorytetowym celem działania jest szeroko rozumiana edukacja diabetologiczna oraz wsparcie osób chorujących na cukrzycę i ich rodzin poprzez organizację wykładów, prelekcji i warsztatów prowadzonych przez specjalistów, jak również wspólne, aktywne spędzanie czasu. Koło nr 2 powstało z myślą o Brzeskich Diabetykach, dlatego też jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, propozycje i pomysły. Zarówno dotyczące tematyki prelekcji, zapraszanych gości, problemów z jakimi się zmagamy, jak i te związane z integracją naszej grupy – informują przedstawiciele organizacji.

Już 18. czerwca o godzinie 17:00 odbędą się warsztaty kulinarne dla diabetyków, w czasie których wiedza teoretyczna zostanie połączona z praktyką. Warto wziąć udział również w zajęciach z Nordic Walkingu będącego doskonałym ćwiczeniem angażującym mięśnie, przy jednoczesnym odciążeniu stawów dzięki użyciu specjalnych kijków. Nordic Walking wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu, redukcję ciśnienia tętniczego, wzmacnia serce, zmniejsza ryzyko zawału, dotlenia organizm a nawet zapobiega osteoporozie. Taka forma spacerów jest jedną z najlepszych dla diabetyków form aktywności fizycznej, a jednocześnie przyjemnie spędzonym czasem w sympatycznym gronie.

Dodajmy, że biuro Koła nr 2 znajduje się w Brzegu przy ul. Jagiełły 23. Wszystkie osoby chętne do współpracy i działania mogą odwiedzać organizację w poniedziałki między godz. 16:30 a 17:30 oraz w czwartki między 10:00 a 11:00.