W niedzielę w Oławie rusza Ultramaraton Na Raty 2018

0
letni ultramaraton

10 czerwca o godz. 10:00, na „Zaodrzańskiej Agrafce” w Oławie, odbędzie się pierwszy etap Letniego Ultramaratonu Na Raty. Trasa biegu na dystansie 10 kilometrów powiedzie leśnymi terenami. Internetowe zapisy właśnie się zakończyły, ale żeby wziąć udział w imprezie można udać się do biura zawodów.


– Zapraszamy do naszego biura. Do Ultramaratonu można jeszcze zapisać się w sobotę (9 czerwca) w godz. 15.00 – 17.00 w Termach Jakuba w Oławie przy ul. 1-go Maja 33a lub w niedzielę (10 czerwca) w godz. 8.00 – 9.30 na miejscu biegu przy starcie – informują organizatorzy sportowego wydarzenia.

Przypomnijmy, w tym roku przygotowano aż pięć zawodów. Pierwsze 4 etapy odbędą się na ścieżce biegowej przy ul. Bażantowej (tzw. Zaodrzańska Agrafka), z kolei XI Bieg Koguta (2 września) będzie jednocześnie piątym etapem Letniego Ultramaratonu Na Raty.

– Kategorie, w których uczestnicy będą nagradzani to: bieg indywidualny, bieg drużynowy, nordic walking oraz „bieg na 2 nogi i 4 łapy”, czyli dla osób biegnących ze swoimi czworonogami. Do klasyfikacji zaliczają się 4 najlepsze czasy. Uczestnicy w kategorii nordic walking wystartują na końcu stawki, za biegaczami i osobami biegnącymi z pieskami – informuje Maciej Ziółkowski, koordynator zawodów.

Dodajmy, że aby wziąć udział w V etapie, czyli XI Biegu Koguta, należy dokonać dodatkowego zgłoszenia wypełniając formularz na stronie www.zmierzymyczas.pl/zapisy/531/xi-bieg-koguta.html.

Regulamin Letniego Ultramaratonu Na Raty 2018 dostępny jest na stronie www.zmierzymyczas.pl/images/LUMNaR_-_Regulamin_v.2.pdf. Tygodnik Panorama Powiatu oraz portal Brzeg24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Aktualności i bieżące informacje o LUMNaR można śledzić na Facebooku https://www.facebook.com/bieg.lumnar/posts/599868870393158