II Liga nie dla Stali Brzeg. Remis z Piastem Żmigród

0

Brzeski stadion był w sobotę (09.06) miejscem, gdzie kibice przybyli, aby dopingować brzeską Stal w walce o awans do II ligi. Niestety piłkarze zagrali jedynie na remis (1:1), a inni przeciwnicy z tabeli wygrali swoje mecze. To przekreśliło marzenia o awansie brzeskiej Stali.

Stal zaczęła atakować jako pierwsza. Strzał oddał Gajda, jednak skończyło się na rzucie rożnym. Bramkarz Piasta, Dariusz Szczerbal, poradził sobie z próbami Cieślika i Celucha, pewnie chwytając futbolówkę. Żmigród w 12 minucie przeprowadził pierwszą ofensywną akcję na połowie brzeżan. Obrońcy gospodarzy wykazali się jednak czujnością.

Stal w 25 minucie nie popisała się czujnością. Przy fatalnym błędzie bramkarza, w pustą bramkę nie trafił Dominik Bronisławski. Skończyło się to kontrą Piasta, którą golem zwieńczył Mikołaj Juchacz.

Zawodnicy poszli do szatni przy stanie 0:1 dla gości. Druga połowa rozpoczęła się od walki brzeżan w ofensywie. Celuch w 47 minucie miał dobrą okazję na zdobycie gola głową, jednak Szczerbal wykazał się czujnością. Stal w 49 rozegrała składną akcję. Kolanko zagrał do Gajdy, który podał do Nowackiego. Kapitan brzeskiej drużyny minął rywali i pokonał bramkarza ze Żmigrodu, ustalając remis 1:1.

Ostatnie minuty owocowały w liczne próby ze strony Stali, które spełzły jednak na niczym. Pożarycki próbował główkować, Bronisławski strzelił wysoko nad bramką, a Dychus minimalnie minął bramkę rywala. Sędziowski gwizdek zakończył marzenia piłkarzy i kibiców o awansie do II ligi.

Był to mecz 32 kolejki III ligi III grupy.

Stal Brzeg 1:1 Piast Żmigród

Stal: Szermach – Jurek (81’ Dychus), Sikorski, Pożarycki, Kolanko (68’ Januszkiewicz) – Gajda (74’ Lipiński), Nowacki, Zalewski, Celuch, Bronisławski – Cieślik (85’ Kulczycki). Trener: Grzegorz Podstawek.

Piast Żmigród: Szczerbal – Gołębiewski, Mozler, Juchacz, Kieca, Kępczyński (62’ Kohut), Trzepacz (80’ Bobkiewicz), Bzdęga, Jaros, Sołtyński (89’ Stachowiak), Koźlik. Trener: Kamil Socha