Energetyczny piątek – III Targi Zdrowia

0

Stowarzyszenie „Zdrowie” przy Medycznym Studium Zawodowym w Brzegu zorganizuje III Targi Zdrowia. To kontynuacja holistycznego podejścia do zdrowia. Program III Targów Zdrowia podzielony jest na trzy główne bloki tematyczne podzielone ze względu na wiek odbiorców: począwszy od najmłodszych do osób dorosłych.


W piątek 15 czerwca 2018, w Brzegu na terenie Zespołu Szkół Medycznych przy ul. Ofiar Katynia 25, podczas trzeciej edycji Targów Zdrowia odbędą się badania, wykłady, warsztaty i konsultacje, przez które będzie się przewijał temat zdrowych zachowań, zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia. Organizatorzy postarają się przekonać, jak ważny jest dobór żywności i dodatków do żywności – w dzisiejszych czasach, gdy półki sklepowe są pełne różnych produktów spożywczych, a apteczne, pełne specyfików wspomagających nasze zdrowie.

Dzieci zapraszane są na badania profilaktyczne pod kątem wad postawy wykonywane przez zaprzyjaźnionych specjalistów z Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. W ubiegłych latach w takich samych badaniach orzeczenia otrzymało ok. 300 dzieci z powiatu brzeskiego. W tym roku zaproszono grupę 140 sześcio- i siedmiolatków z brzeskich przedszkoli i Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu. Na badania mogą zgłaszać się także rodzice, których dzieci nie wzięły jeszcze udziału w badaniach, a zauważają jakieś niepokojące objawy w postawie lub sposobie poruszania się swoich dzieci.

Oprócz tego, wszyscy zainteresowani tematyką zdrowia, zapraszani są na wykłady i zajęcia panelowe, które będą odbywać się od godziny 16.00 do 19.00. Tym razem swoje prelekcje wygłoszą pasjonaci i propagatorzy zdrowej żywności, zdrowego odżywiania i zdroworozsądkowego podejścia do wyboru żywności i dodatków do żywności. Organizatorzy liczą na przybycie osób w różnym wieku. Można przyprowadzić swoje starsze dzieci, by dowiedziały się po co sięgać na sklepowych półkach.

Od godziny 17.45 skorzystać będzie można z masażu, który aktywuje naturalny proces samoleczenia, a także komputerowego badania skóry twarzy. W tym roku Paniom proponowane są także badania piersi polskim urządzeniem medycznym Braster. Jest to urządzenie do samobadania piersi, zastępujące badanie palpacyjne. Pierwsze badanie wraz z instrukcją wykonane zostanie wspólnie z Paniami, a wyniki po 2 dniach będą przesłane z instytutu badawczego Brastera na podane adresy mailowe. Zabiegi wykonywane będą przez pracowników i słuchaczy Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Wszystkie badania i zabiegi są bezpłatne.

Gośćmi Targów w tym roku będą: Pan Michał Morelowski – propagator stosowania mikroorganizmów w produkcji roślinnej i zwierzęcej, licencjonowany doradca ProBiotechnologii i Pan Marcin Stępniewski – propagator zdrowych dodatków do żywności i zdrowego trybu życia, przedstawiciel Siberian Heaith.

Do organizacji tegorocznych Targów dołączyli wspaniali ludzie, pełni zapału, którzy swoją wiedzą i pasją chcą się dzielić: Sylwia Roczniak – twórczyni Warsztatów Kulinarnych z Sylwią i Dariusz Kiesiński – właściciel Gospodarstwa Przyjaznego Naturze. Spotkajcie się Państwo z nimi podczas zajęć popołudniowych. Rozmowa z nimi jest nie tylko pouczająca. Zapowiada się, tak jak w ubiegłych latach, naprawdę bardzo energetyczny piątek.

Grażyna Lechki, prezes Stowarzyszenia „Zdrowie”