WOPR-owcy z Brzegu przekazali policjantom rzutki ratownicze

0
fot. KPP w Brzegu

To kolejny przykład na dobrą współpracę pomiędzy mundurowymi a ratownikami wodnymi. Brzescy WOPR-owcy przekazali policjantom z Brzegu, Lewina Brzeskiego i Grodkowa 7 rzutek ratowniczych, które są niezbędnym wyposażeniem podczas ratowania ludzkiego życia nad wodą.


– Policjanci podczas codziennej służby zmagają się z różnymi zadaniami. Bywa tak, że interweniują w stosunku do osób, które z różnych powodów znalazły się w rzece lub innym zbiorniku wodnym. Często też policjanci są pierwsi na miejscu zdarzenia, przed przyjazdem strażaków, czy ratowników wyposażonych w odpowiedni sprzęt. W takich przypadkach rzutka ratownicza może okazać się bardzo pomocna w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Są to typowe rzutki rękawowe ratownicze z liną o długości 25 metrów. Jest to niezbędne wyposażenie wszystkich służb, które patrolują nadbrzeża i zbiorniki wodne. Od teraz takie rzutki będą posiadali policjanci, których dodatkowo przeszkoliliśmy z zakresu posługiwania się tym sprzętem – mówi Janusz Głowik, prezes brzeskiego WOPR-u.

Boje trafią na wyposażenie radiowozów w Brzegu, Grodkowie i Lewinie Brzeskim, ale jak podkreśla Janusz Głowik – po dwudniowym szkoleniu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, do ratowników wodnych zgłosili się policjanci z Namysłowa. Dodajmy, że WOPR-owcy z Brzegu obecnie prowadzą wspólne, trzydniowe ćwiczenia ze strażakami.