II Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych w Brzegu  – Ruszył nabór zgłoszeń

0
fot. archiwum

Druga edycja OFKP 2018 już wkrótce! Wydarzenie rozpocznie się 22. września o godz. 14:00 na scenie plenerowej brzeskiego Rynku. Trwają zapisy artystów. Karty zgłoszeniowe można wysyłać organizatorom imprezy do 6 września.


Podobnie jak w ubiegłym roku, festiwal odbywać się będzie w ramach Kresowego Jarmarku Mariackiego, który upamiętnia dawne zwyczaje kupieckie i tradycje miasta. Jarmark w Brzegu to również okazja do wspólnego świętowania i zgłębiania wiedzy o kulturze folklorystycznej i kresowej.

Druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych to także kolejna szansa na prezentację miejskiej muzyki biesiadnej. Dla zwycięzców imprezy przewidziano nagrody. Festiwal organizowany jest przez Brzeskie Centrum Kultury.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć kapele podwórkowe, które odpowiednio  wcześniej zgłoszą swój udział na wypełnionej karcie zgłoszeniowej oraz wyślą mailowo na adres: smbck@interia.pl, bądź tradycyjną pocztą na adres organizatora. Do zgłoszenia należy dołączyć aktualne zdjęcia, krótką historię zespołu oraz informacje o dotychczasowych osiągnięciach kapeli.

Szczegóły wydarzenia i pozostałe warunki uczestnictwa w festiwalu dostępne są na stronie internetowej  www.bck-brzeg.pl

Anna Wendlińska