Premier Mateusz Morawiecki obiecał drugą przeprawę mostową w Brzegu

0

W niedzielę (9. września), w Opolu odbyła się konwencja samorządowa Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Rady Ministrów ogłosił tzw. „Piątkę Morawieckiego”, czyli propozycję dla Opolszczyzny na najbliższe lata. W programie znalazła się druga przeprawa mostowa w Brzegu. Mówi się o niej od kilkudziesięciu lat, ale nasz głos zaczął być słyszalny – tak komentuje deklarację premiera zaangażowany od lat w sprawę przeprawy starosta Maciej Stefański.


– Punkt drugi dla Opolszczyzny, to mosty. Ostatni most powstał tutaj prawie 20 lat temu. A my w najbliższych kilku latach obiecujemy mieszkańcom Opolszczyzny co najmniej 3 nowe mosty. W Brzegu na drodze krajowej 39, w Krapkowicach i w Opolu – mówił Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że w styczniu br. posłowie w sejmie przegłosowali poprawki do Budżetu Państwa Polskiego. Szefowa Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie Katarzyna Czochara złożyła ich łącznie 16. Wśród nich znalazło się m.in. przygotowanie studium wykonalności dla obwodnicy Brzegu wraz z budową nowej przeprawy mostowej.

– To najważniejsza inwestycja dla miasta, powiatu, a nawet całego naszego regionu. Mówi się o niej od kilkudziesięciu lat, ale nasz głos zaczął być słyszalny dopiero przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Idziemy krok po kroku, do przodu. Dzięki współpracy z panią poseł Katarzyną Czocharą i wojewodą opolskim Adrianem Czubakiem udało się przekuć słowa w czyny. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił w niedzielę pan premier Mateusz Morawiecki – komentuje Maciej Stefański, starosta powiatu brzeskiego.

Dodajmy, że drugi most nad Odrą mógłby zostać wybudowany na wysokości Brzeziny. Przeprawa zostałaby połączona z drogami krajowymi nr 39 i 94, co stanowiłoby nową obwodnicę Brzegu.