Awaria sieci wodociągowej w Brzegu [AKTUALIZACJA]

0

W ciągu dnia mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody oraz może nastąpić jej pogorszona jakość. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji od godzin przedpołudniowych stara się usunąć awarię.


Z komunikatu nadesłanego do redakcji możemy się dowiedzieć, że przyczyną problemów związanych z wodą jest awaria na Stacji Uzdatniania Wody w Gierszowicach, która zasila całe miasto Brzeg. Przedsiębiorstwo informuje także, że  dnia 6.10.2018 r. na terenie miasta mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody i jej pogorszona jakość. Awaria jest obecnie usuwana, a przedsiębiorstwo, jak czytamy w komunikacie, czyni starania by niedogodności dla mieszkańców były jak najmniej odczuwalne.

AKTUALIZACJA:

z godziny 15:20 – W związku z awarią na stacji uzdatniania nastąpiły wyłączenia wody dla miejscowości w Gminie Olszanka: Krzyżowice, Olszanka, Pogorzela, Janów, Obórki, Przylesie, Jankowice i Gierszowice. Planowany czas usunięcia awarii: 6.10.2018 r. godzina 18:30.

AKTUALIZACJA godz. 18:20

– Z uwagi na skomplikowany charakter awarii na Stacji Uzdatniania Wody w Gierszowicach, naprawa potrwa do późnych godzin nocnych. Przedsiębiorstwo czyni starania by jak najszybciej wznowić dostawę wody dla miejscowości w Gminie Olszanka. Za utrudnienia przepraszamy – informuje PWiK w Brzegu

AKTUALIZACJA godz. 21:00

– Awaria na Stacji Uzdatniania Wody w Gierszowicach została usunięta i przywrócono dostawy wody w Gminie Olszanka. W związku ze zdarzeniem jeszcze dn. 7.10.2018 na terenie całego systemu obsługiwanego przez stację (łącznie z miastem Brzeg) może wystąpić pogorszona jakość wody. Za utrudnienia przepraszamy – informuje PWiK w Brzegu.

 

foto: pwik.brzeg.pl/