„Fanfary dla Niepodległej: Rewia Orkiestr Dętych” w Brzegu

0

W sobotę (06.10) na brzeskim Rynku odbywały się wyjątkowe koncerty orkiestr dętych. „Fanfary dla Niepodległej. Rewia Orkiestr Dętych” to wydarzenie, w ramach którego muzycznie świętowano zbliżającą się 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski.


Na rynku zagrało sześć orkiestr dętych, w tym jedna z Jesenika w Republice Czeskiej. Pod ratuszem pojawiła się scena, która została zadaszona halą namiotową, wszystko po to, aby umilić czas widzom bez względu na warunki pogodowe, na całe szczęście pogoda dopisała.

Dzisiaj, tj. w sobotę 6. października realizujemy jedną z imprez z cyklu, w ramach którego świętujemy 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski. Przez cały rok, w Brzegu, regionie i całej Polsce realizowane są różnego rodzaju wydarzenia z okazji 100-lecia Niepodległości. „Fanfary dla Niepodległej. Rewia Orkiestr Dętych” to jedno z takich wydarzeń. Kolejne odbędzie się 13. października i będzie to koncert niepodległościowy kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w wykonaniu brzeskiej Książęcej Orkiestry Symfonicznej. – wyjaśniał Łukasz Oskar Michalak z Brzeskiego Centrum Kultury.

W „Rewii Orkiestr Dętych” oprócz gości z Czech zagrały orkiestry z Kotulina, Górażdży, Popielowa, Zdzieszowic, oraz Białej Prudnickiej. Impreza cieszyła się dużą frekwencją, wstęp był darmowy. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.bck-brzeg.pl.